Putin’in en güvendiği isim Yevgeny Prigozhin’den olay itiraf: ABD seçimlerine müdahale ettik, edeceğiz

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 08, 2022 Yorum Yok

Rus paralı asker kümesinin kurucusu olarak bilinen Amel insanı Yevgeny Prigozhin, ABD’de bugün yapılacak Uzaklık seçimler öncesinde şaşkına çeviren itiraflarda bulundu.

“ÖZENLİ BİÇİMDE BİR operatör ÜZERE İŞİMİZİ YAPIYORUZ”

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in en güvendiği isimlerden biri olan Prigozhin, bir müddettir tartışılan ” Rusya, ABD seçimlerine müdahale etti mi?” tartışmasını sonlandıracak tabirler kullandı. 61 yaşındaki Prigozhin, “Beyler, biz müdahale ettik, müdahale ediyoruz ve müdahale edeceğiz” dedi. Dikkat çeken açıklamalarına devam eden Prigozhin, “Dikkatlice, ihtimamlı bir formda bir operatör üzere işimizi yaptığımız üzere yapıyoruz” sözlerini kullandı.

TRUMP’IN ADAYLIĞINI KOYMASININ DA YOLUNU AÇABİLECEK

Sözcü gazetesinde yer Meydan habere nazaran Prigozhin, ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg’in bir müddet Evvel yaptığı ” Rusya, ABD’deki Uzaklık seçimlere müdahale ediyor” haberine bu formda Karşılık verdi. ABD için kritik bir kıymete sahip olan Aralık seçimlerde Demokratlar’ın Sıkıntı kaybetmesi hem ABD Lideri Joe Biden’ın vazife müddetinin Geri kalanında zorlanması manasına istikbal hem de eski reis Donald Trump’ın tekrar adaylığını koymasının da yolunu açabilecek.

KREMLİN TEZLERİ YALANLAMIŞTI

ABD merkezli toplumsal medya tahlil şirketi Graphika’nın geçen hafta yaptığı incelemeler sonucunda çok sağcı medya platformlarında Rusya’nın tesirinin görüldüğü belirlenmişti. Rusya, Özellikle 2016’da yapılan ve Donald Trump’ın kazandığı seçimlerden sonra “sandığa müdahale etmekle” suçlanmıştı. Kremlin daha Evvel bu savları yalanlamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir