Enerji krizindeki Avrupa’ya Belarus’tan ilginç yakacak odun teklifi: Kebapları kızartmaya hazırız

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 07, 2022 Yorum Yok

Avrupa ülkeleri güç krizine karşı peş peşe tedbirleri devreye sokarken, Belarus‘tan Farklı bir Teklif geldi. Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, komşu ülkelerin Belarusluların barışçıl beşerler olduğunu ve Cenk istemediklerini bilmeleri için Avrupa’ya ısınmak için yakacak odun yardımı yapmayı Teklif etti.

“ŞAKA OLSUN DİYE ODUN KESİYORUZ”

Şaka olsun diye odun kesip eğlendiklerini söyleyerek şaşırtan Lukaşenko, “Zaman kolay değil. Ülkemiz dışındaki insanlarımıza yardım etmemiz gerekiyor. Oradaki beşerler yakacak odun bile alamazken biz latife olsun diye odun kesip eğleniyoruz. Organize olup bu yakacak odunları hududa getirebiliriz” dedi.

“KEBAPLARI KIZARTMAYA HAZIRIZ”

Savaş istemediklerini belirten Lukaşenko, “Litvanyalılar, Letonyalılar, Polonyalılar, Ukraynalılar bilsinler ki biz barışçıl insanlarız, Cenk istemiyoruz, sobayı Bir arada ısıtmaya, kebapları kızartmaya hazırız” biçiminde konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir