Peugeot Şangay’da yeni vizyonunu sergiledi

Genel, Gezilecek Yerler Nis 25, 2023 Yorum Yok

Peugeot, 2023 Şanghay Araba Fuarı’nda biri seri üretim biri de konsept olmak üzere iki Özel tanıtım gerçekleştirdi.

Peugeot 408, Çin pazarındaki 408 modeliyle karışmaması ismine modeli 408X olarak isimlendiriyor. 2023 Şanghay Araba Fuarı’nın yıldızlarından biri olan Peugeot 408X, C-segmentinin üst noktasında konumlanıyor. 408X, tıpkı Avrupa’da olduğu üzere Çin ve Asya’da da cinsinin birinci örneği olmasıyla dikkat çekiyor.

Model, en aktüel nesil Peugeot i-Cockpit ile sürüş keyfi ve sezgisel bir kullanım sunuyor. Peugeot 408X, Çin’in merkezindeki Chengdu’da yer Meydan Peugeot Dongfeng Fabrikası’nda üretiliyor. Ocak ayından bu yana Çin pazarında satışa sunulan Peugeot 408X, Fazla sayıda müşteride merak ve İlgi uyandırdı.

Peugeot, 2023 Şanghay Araba Fuarı’nda ayrıyeten Peugeot Inception Concept’i de Asya’da birinci Kez sergiledi. Geçtiğimiz Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen CES’te dünya tanıtımı yapılan ve akabinde Avrupa’da tanıtılan konsept araba, Peugeot’nun istikbal vizyonunun gerçekçi bir tabiri olarak öne çıkıyor. Kedi duruşu ve alımlı usulü ile büsbütün yeni tasarım lisanı, ihtilal niteliğindeki İç yer ve gibisi görülmemiş sürüş hissi vaadi ile Peugeot Inception Concept, markanın gelecekteki elektrikli araçlarına yönelik vizyonunu ortaya koyuyor.

Fuar kapsamında bir İzah yapan Peugeot CEO’su Linda Jackson; “Peugeot 408X ve Peugeot Inception Concept, Peugeot’nun yenilikçi yaklaşımını kusursuz bir biçimde gösteriyor. Markanın; ‘Göz Alıcılık’, ‘Duygu’ ve ‘Mükemmellik’ olmak üzere üç pahasını en yeterli halde yansıtıyor. Harika dizaynları ve çekicilikleri ile bu iki araç, Peugeot’yu en âlâ halde Anlatım ediyor ve Çinli müşterilerin ilgisini çeken Fazla Özel bir Fer yayıyor” dedi.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir