DS Fantomas özel bir sergi için yeniden tasarlandı

Genel, Gezilecek Yerler Nis 25, 2023 Yorum Yok

DS Automobiles, Louis de Funes ile devinim Halinde isimli standın Yıl dönümü için Fantoma’nın Dönüşü sinemasındaki uçan arabadan ilham Meydan dizayna ilişkin çizimi paylaştı.

DS Design Studio Paris tarafından tasarlanan bu DS’in, 1965 yılında vizyona giren sinemada olduğu üzere kanatlar ve kuyruk ayrıntıları bulunuyor. Louis de Funes, rol aldığı Fazla sayıda sinemada farklı DS modellerini kullandı.

Le Musee National de l’Automobile – Collection Schlumpf, 5 Nisan ile 5 Kasım 2023 tarihleri ortasında Aleni olacak olan süreksiz stantta, Louis de Funes sinemalarında kullanılan ikonik otomoblleri ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Stant, sinemalarda görülen DS modellerinin de iç olduğu arabaları, posterleri, set fotoğraflarını ve aksesuarları bir ortaya getiriyor.

DS, Fantomas üçlemesinin ikinci sinemasında rol Meydan Jean Marais, Louis de Funes ve Mylene Demongeot ile Bir arada sinemanın en Aka yıldızlarından biri olmuştu. Sinemada yer Meydan DS, Özellikle de koreografisini Remy Julienne’in yaptığı ve Vezüv Yanardağı’nın eteklerinden, geriye yanlışsız çekilebilen kanatlarıyla aşağıya indiği ve uçarak gerçekleştirdiği nihayet kaçış sahnesiyle dikkat çekmişti.

Bu Özel dizaynla ilgili konuşan DS Automobiles Tasarım Yöneticisi Thierry Metroz; “DS, araba sanayisinin de ötesine geçerek tarihe imzasını atan bir ikon. Bu imza, Fransız mirasının bir kesimi oldu ve buna bağlı olarak, Fransız sinemasında Değerli bir yer edindi. Louis de Funes Müzesi’nden gelen teklifi, DS Fantomas’a ithafen Çağdaş bir DS tasarlayarak yanıtladık. Dizaynın çizimini, Frederic Soubirou liderliğindeki Hariç tasarım grubunda bulunan Geoffrey Rossillon gerçekleştirdi” dedi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir