Opel Astra’ya 2023 Red Dot Ödülü!

Genel, Gezilecek Yerler Nis 23, 2023 Yorum Yok

Opel‘in kompakt segmentteki temsilcisi Astra, 2023 Red Dot Ödülleri’nde mahsul Tasarımı kategorisinde bir mükafatın daha sahibi oldu.

Yeni Astra ve station wagon karoserli Astra Sports Tourer, Çağdaş Alman dizaynıyla Red Dot Ödülleri’nin 43 üyeli memleketler arası heyetinin de beğenisini kazandı. mükafat serisine eklenen bu muvaffakiyet öncesinde Opel Astra, 2022 Altın Direksiyon Mükafatı, 2022 Yılının Aile Arabası ve Alman Arabası Ödülleri’nin (GCOTY) Müstakil heyetleri tarafından 2023 Yılının Alman Kompakt Arabası seçilmişti.

Opel’in Dizayndan Mesul reis Yardımcısı Mark Adams; “Cesur ve Kolay tasarım ideolojimiz ile yeni nesil Opel Astra’mız nitekim parlıyor. Her yeni Opel modeli üzere, Astra da etkileyici Opel Vizör marka yüzüyle yollara çıkıyor ve yenilikçi teknolojiyi duygusal bir dizaynla birleştiriyor. Pure Panel kokpiti de bu prensibe nazaran geliştirdik. Büsbütün dijital Pure Panel, sezgisel olarak kullanılabiliyor ve Gerekli olan ayrıntıya odaklanılmasını sağlıyor” halinde konuştu.

Tasarım

Yeni Astra verimli motor seçeneklerine ek olarak, yakında yollara çıkacak büsbütün elektrikli Astra Elektrik ile çevreci sürüşe odaklanıyor; birebir vakitte Kolay çizgileriyle ayrışıyor. Markanın birinci olarak Mokka’da kullandığı yeni marka yüzü Opel Vizör, dikey ve yatay eksenlerin Opel Şimşek logosunda kesişmesiyle, Opel Compass tasarım ideolojisini takip ediyor. Vizör, ön cepheyi büsbütün kaplıyor. Böylelikle yeni Astra’nın daha da geniş görünmesini sağlıyor. Birebir vakitte isteğe bağlı olarak sunulan ultra ince Intelli-Lux LED farlar ve Intelli-Vision sisteminin ön kamerası üzere teknolojiler de meselesiz bir biçimde tasarım bütünlüğüne entegre ediliyor. Yeni jenerasyon Opel Astra’ya yandan bakıldığında, C sütununun öne yanlışsız bariz formdaki eğimi dinamizm izlenimini artırıyor.

Otomobilin arka kısmında devam eden Opel Compass ayrıntıları, ortada konumlandırılan Şimşek logosu, dikey olarak yükseğe konumlandırılan 3. stop lambası ve arka farlar ile tekrarlanıyor. bütün Hariç aydınlatmalarda olduğu üzere burada da güç tasarruflu LED teknolojisi kullanılıyor. İleri teknoloji kompozit materyalden üretilen arka taraftaki şimşek logosu, tıpkı vakitte bagaj kapağının açılması için de kullanılıyor. Bu teknoloji birebir vakitte ince stop lambaları üzere tasarım ayrıntılarının hisli bir biçimde uygulanabilmesine İmkan sağlıyor.

Pure Panel Kokpit

Yeni jenerasyon Pure Panel, her tarafıyla dikkat çekiyor. Bu geniş, dijital kokpit, şoför tarafındaki havalandırma ile Bir arada yatay biçimde entegre edilmiş iki adet 10 inçlik ekrana sahip. Yeni Astra ile analog enstrümanlar tarihe karışırken ön camdaki yansımaları önleyen kepenk gibisi bir katman sayesinde, ekranların üzerinde bir siperliğe gerek kalmıyor. Bu da ileri teknolojik fonksiyonelliği ve ambiyansı daha da geliştiriyor.

Opel dizayncıları ve mühendisleri, şoförün Gerekli bütün bilgi ve kumandalara erişmesi için Aka Çaba harcamış. İnce dizaynlı tuşları ile Pure Panel, gözü rahatsız edebilecek ögelerden arındırılmış. Böylelikle alt menülere muhtaçlık duymadan dijitalleşme ve sezgisel kullanım ortasındaki optimum istikrar sağlanmış. Buradaki anahtar söz görsel detoks olarak tanımlanıyor. AGR sertifikalı, ergonomik koltuklarla Birlikte Astra, hem içeride hem dışarıda Çağdaş bir atmosfere sahip.

Red Dot Ödülü

Dünyanın en Aka tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot Mükafatı, 60 yılı aşkın müddettir mahsul Tasarımı, Marka ve İrtibat Tasarımı ve Tasarım Konsepti kategorilerinde yenilikçi dizaynları ödüllendiriyor. Heyet, 2023 yılında 60 ülkenin eserlerini kıymetlendirdi. Bu ödül, bir Karşılaşma olarak değil, ferdî bir Eser testi olarak da ele alınıyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir