Japonya Başbakanı Fumio’ya bombalı suikast girişimi! Her şey anbean kamerada

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 23, 2023 Yorum Yok

Japonya Başbakanı Kişida Fumio’nun ülkenin güneydoğusundaki Wakayama eyaleti ziyaretinde iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) adayının faaliyetine katıldı. Kişida, LDP adayıyla, Lokal saatle 11.30 sularında bölgede bulunan Saikazaki Balıkçı Limanı yakınlarında bir ortaya gelerek, kampanya sürecini görüştü. Japon Başbakan’ın, konuşma yapması öncesinde bir suikast teşebbüsü yaşandı.

50 SANİYE SONRA PATLADI

Başbakan kürsünün yakınlarındayken bir kişi, eliyle o tarafa yanlışsız bir cisim fırlattı. Metal boru halindeki bomba yere çarpmasıyla Aka bir ses çıkarttı. O sırada ortamda kaos yaşanırken Fumio alandan tahliye edildi. Bomba ise 50 saniye sonra patladı.

ANBEAN KAMERADA

Kişida’nın rastgele bir yara almadığı belirtilirken olaya karışan şahıs ise gözaltına alındı. Öte yandan yaşananlar anbean Japon televizyon kanalı tarafından da kayıt altına alındı.

ESKİ BAŞBAKAN SUİKASTA KURBAN GİTMİŞTİ

Ayrıca Hadise ülkede Aka bir şok tesiri yaratırken, ülkenin eski Başbakanı Şinzo Abe’nin geçen temmuzda suikast sonucu hayatını kaybettiği akıllara geldi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir