geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. “Ölüm tüccarı” lakaplı Rus Viktor Bout, Trump’ı Rusya’ya davet etti: Hayatın tehlikede

“Ölüm tüccarı” lakaplı Rus Viktor Bout, Trump’ı Rusya’ya davet etti: Hayatın tehlikede

admin admin -
20 0

Rusya ile ABD ortasında 2022 yılının Aralık ayında yapılan tutuklu takasında hür bırakılan; Rus silah kaçakçısı olduğu belirtilen Amel insanı Viktor Bout, Rusya’nın başşehri Moskova’da eski ABD Lideri Trump’a Rusya’ya Davet mektubu gönderdi.

“HAYATININ TEHLİKEDE OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Trump’ın hakkında açılan dava nedeniyle güç günler geçirdiğine inandığını belirten Bout, “Bugün eski ABD Lideri Donald Trump’a bir telgraf gönderdim. Her şeyden Evvel hayatının tehlikede olduğuna inanıyorum. New York’ta başlayan dava, Donald Trump’ın karar giyip mahkemede talihini kaybetmesiyle bitmeyecek.” dedi.

KORUMA VE SİYASİ SIĞINMA TEKLİF ETTİ

Bout ayrıyeten Trump’ı Moskova’ya Davet etti ve “küreselcilere karşı bir isyana öncülük edip Amerikan halkını kurtarabilmesi” için ona muhafaza ve siyasi sığınma Teklif etti.

Viktor Bout

25 YIL MAHPUSU İSTENMİŞTİ

ABD’nin operasyonuyla yakalanan Bout, 2011’de 25 Yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı. Bout 2022 yılında, 32 yaşındaki ABD’li bayan basketbolcu Brittney Griner’a karşılık hür bırakılmış ve ülkesi Rusya’ya dönmüştü.

TRUMP MAHKEMEYE ÇIKTI

Öte yandan eski ABD Lideri Donald Trump, 2016 Başkanlık seçimleri sırasında bir bayana Yasa dışı halde “sus payı” ödemek ve bununla ilgili kayıtlarda sahtekarlık yapmaktan geçen hafta Yargıç karşısına çıktı. Trump hakkındaki 34 başka suçlamayı reddetti. Trump önümüzdeki süreçte tekrar Yargıç karşısına çıkacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir