geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Gazeteci Çetin Emeç düzenlenen konserle anıldı

Gazeteci Çetin Emeç düzenlenen konserle anıldı

admin admin -
22 0

Suadiye’deki konutunun önünde 7 Mart 1990 günü uğradığı silahlı atakta hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi genel Yayın Direktörü Çetin Emeç, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın dayanaklarıyla, AKM Tiyatro Salonu’nda dün akşam İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası‘nın gerçekleştirdiği konserle anıldı.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Denizbank Konserleri kapsamında yazılı basının ‘Tiraj Ustası’ unvanını verdiği başarılı gazeteci Çetin Emeç’i anma konseri düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen ve iştirak ağır olduğu gecede Çetin Emeç’in eşi Bilge Emeç de yer aldı.

Çetin Emeç’in anısına ithaf edilen konser Schubert’ten bir uvertür ile başladı.Thomas Rösner idaresinde gerçekleşen konserin solistliğini keman ile İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası başkemancısı Özgecan Günöz üstlendi. Müzikseverlerin sevilen keman yapıtlarından biri ona Max Bruch’un Keman Konçertosu’nu da dinlediği konserin ikinci yarısında ise şef Thomas Rösner idaresindeki orkestra, Tchaikovsky’nin Dördüncü Senfonisi’ne hayat verdi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir