Milli Eğitim Bakanı Özer, 15 Mayıs’ta okulların tatil olacağını açıkladı Açıklaması

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 07, 2023 Yorum Yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimleri’nin sonraki günü 15 Mayıs’ta, eğitim öğretime 1 gün Aralık verileceğini ve öğretmenlerin de idari müsaadeli sayılacağını bildirdi.

Özer, 24 TV canlı yayınında gündemi kıymetlendirdi ve soruları yanıtladı.

Seçimin birinci çeşitte bitmesi yahut ikinci tipe kalma ihtimaliyle ilgili soru üzerine Özer, hiçbir kasvet olmadan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başarısıyla seçimin birinci çeşitte neticeleneceğini belirtti.

Özer, batı medyasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve seçimlere yönelik sözlerine ait soru üzerine, Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını ve kendi kıssasını yazan bir ülke olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin, Batı’nın menfaatlerini değil, kendi menfaatlerine sahip çıkmaya başladığı için rakip olduğunu vurgulan Özer, “Onlar ne derse desin milletin iradesi sandıkta tecelli edecek ve millet hiçbir Vakit yanlış karar vermez.” tabirini kullandı.

Bakan Özer, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimleri’nin sonraki günü okullardaki eğitim öğretim sürecine yönelik soru üzerine, demokrasinin en Aka katkı veren kurumunun ulusal Eğitim Bakanlığı olduğunu söyledi.

Okullarda sandık kurulacağını ve öğretmenlerin sürece etkin katılacaklarını belirten Mahmut Özer, şöyle devam etti:

“Okullarımızı ve öğretmenlerimizi bir sonraki öğretim gününe rahat ve sağlıklı bir halde hazırlayabilmek için seçimin sonraki günü eğitim öğretime bir gün Uzaklık vereceğiz. 16 Mayıs’ta eğitim öğretim başlayacak. Öğretmenlerimizi de idari müsaadeli sayacağız.”

Kaynak: AA / Sefa Şahin – Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir