geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Konak Tarih Gezileri Başladı

Konak Tarih Gezileri Başladı

admin admin -
11 0

Konak Belediyesi‘nin düzenlediği, Kadifekale’den Basmane‘ye adım adım tarih seyahatine çıkaran ‘Konak Tarih Gezileri’ başladı.

Konak Belediyesi‘nin ilçenin simge yapıları, mimari seyahati, kent kültürü ve tarihini tanıtmak için düzenlediği ‘Konak Tarih Gezileri’ başladı. Kış periyodunda Uzaklık verilen ve baharın gelmesiyle tekrar başlayan seyahatler, Kadifekale ve Basmane bölgelerindeki yerlerin tarihi ve kültürel bedellerinin anlatımı eşliğinde gerçekleşiyor. Salı, Perşembe ve cumartesi günleri olmak üzere haftanın üç günü gerçekleştirilen fiyatsız seyahatler, belediyenin kent Tarihi ünitesinden randevu alınarak ve kontenjanlı olarak yapılıyor.

Sabah belirlenen saatte buluşan seyahat iştirakçileri, kendileri için tahsis edilen belediye aracıyla Kadifekale’ye çıkıyor. Burada kentin eşsiz görünümünün tadını çıkaran iştirakçiler, bir yandan da Pagos tarihini ve İzmir’e dair MİT ve öyküleri dinliyor. Kale’nin akabinde tarihi Basmane semtine geçilerek buradaki sivil ve dini mimari örnekleri ziyaret ediliyor ve seyahat iştirakçileri kent kültürüne ilişkin tarihi ayrıntıları öğrenme fırsatı buluyor. Fiyatsız düzenlenen seyahatlere katılmak için Konak Belediyesi’nin 484 53 00 numaralı telefonundan kent Tarihi ünitesine ilişkin 2907 ve 2909 numaralı dahili çizgilerine bağlanarak kayıt yaptırılıyor.

Kaynak: ANKA / Ömür

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir