Kıyıya vuran cesetler dünyaca ünlü sahile akın eden turistlere büyük korku yaşattı! Hemen telefona sarıldılar

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 16, 2022 Yorum Yok

Güney Amerika‘daki uyuşturucu savaşı uzun yıllardır devam ederken, nihayet periyotta çeteler ortasında yaşanan hengameler fecî manzaralara sahne oluyor. nihayet olarak, Meksika’nın turistik kentlerinden Acapulco plajına gidenler şoke eden imajlarla karşılaştı. Kentin Condesa kıyısında bir anda üç ceset kıyıya vurdu. O anlarda kıyıda bulunanlar fecî Hadise karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken, bölgeye polis intikal etti.

“KARTEL SAVAŞLARI” İDDİASI

Korkunç fotoğraflarda kıyıya vuran cesetlerin yanında denize giren hatta oyun oynayan çocuklar görülüyor. Olayın ortaya çıkmasının akabinde imajlar gündem olurken, polis yaptığı birinci açıklamada cesetlerde ‘işkence izlerine’ rastlandığını duyurdu. Yetkililer, kurbanların kartel savaşları nedeniyle öldürüldüğüne inandıklarını açıkladı.

ÜÇ CESET DE TURİSTLER TARAFINDAN BULUNDU

İspanyolca yayın yapan El Pais gazetesi, iki cesedin kıyıda turistler tarafından bulunduğunu açıklarken, üçüncüsünün de yakındaki Icacos kıyısında bulunduğu belirtildi.

POLİS AÇIKLAMA YAPTI

Cesetlerin bulunmasının akabinde plajın kapatılmaması da yansılara yol açtı. Polis, cesetlerden ikisinin beton bir çapaya bağlandığını ve bu sayede çarçabuk kıyıya çıktığını söylerken, azap görmelerinin yanı Dizi üçünün de başının gerisinden vurulduğunu belirtti. Sözcü’de yer Meydan habere nazaran Meksika ağır çete ve kartel savaşlarının yaşandığı ülkelerden biri olarak biliniyor. nihayet devirde çete savaşları sonucu katledilen şahısların cesetleri kentin farklı bölgelerine bırakılıyor ve çeteler bu sayede birbirlerine bildiri veriyordu. Kıyıda bulunan bireylerin de misal bir olayın kurbanı olduğu düşünülüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir