Gözlemciler: Xi-Biden Görüşmesi Dünya İçin Önemli

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 16, 2022 Yorum Yok

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile ABD’li mevkidaşı Joe Biden, Pazartesi günü Endonezya’nın tatil beldesi Bali Adası’nda biraraya geldi.

İki başkan, Çin-ABD alakaları ve en önemli global ve bölgesel sıkıntılar hakkında stratejik ehemmiyete sahip bahislerde İçten ve derinlemesine görüş alışverişinde bulundu.

Bali’deki görüşme, Biden’ın ABD başkanlığını devralmasından bu yana iki devlet lideri ortasındaki birinci Çehre yüze görüşme oldu.

Gözlemciler, Çin ve ABD’nin birçok ortak çıkarı paylaştığını ve ilgilerinin dünya için Aka Ehemmiyet taşıdığını söyledi.

SES 1 (Türkçe): BARIŞ DOSTER, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi

“Şimdiye kadar iki lider ortasında çevrimiçi ortamda görüşmeler yapıldı, ilişkiler kuruldu fakat Çehre yüze görüşmeleri birinci Kez gerçekleşiyor. O kıymetli.”

SES 2 (İngilizce): MEHMOOD UL HASSAN KHAN, Merkezi İslamabad’da bulunan Güney Asya ve Memleketler arası Çalışmaları Merkezi

“Bölgesel ve global barış ve istikrar, ekonomik sürdürülebilirlik ve Fazla kültürlülüğün bölgesel ve global seviyede geliştirilmesi açısından kıymeti büyüktür. Hasebiyle barış, işbirliği, karşılıklı itimat ve daha düzgün siyasi anlayışın üst seviyede olması, iki ülke ortasında daha Aka bir bölgesel, global, siyasi ve diplomatik anlayış ve gelişme manasına geliyor.”

SES 3 (İngilizce): LUCİO BLANCO PİTLO, Filipinli niyet kuruluşu Asya-Pasifik İlerleme Yolları Vakfı’nda araştırma görevlisi

“İki başkanın G20 tepesi sırasında biraraya gelmesi, bu Cin bir üst seviye diyalog Fazla kıymetlidir, zira bu, alakaların havasını belirlemeye ve birebir vakitte dünyaya bir ileti vermeye Yardımcı olacaktır.”

SES 4 (İngilizce): ESBON HANSEN OWİLLA, Nairobi Aga Khan Üniversitesi Medya ve İrtibat Öğretim Üyesi

“Çin ve Amerika Birleşik Devletleri ortasında işbirliği olmadan Önemli bir bağlantı gerçekleşemez.

Bence Xi Jinping’den gelen, ABD ile Çin’in ikili ticaretlerinde Fazla daha yakın çalışmasına, Çin ile Amerika’nın dünyanın karşı karşıya olduğu var sıkıntılarla gayret konusunda ortak bir anlayışa sahip olmasına ve dünyayı Fazla daha uyumlu hale getirilmesine ait bu kelamlar nihayet derece güçlüdür ve Değerli bir niyet beyanıdır.

Yani, günün sonunda asıl Sorun bu dünyayı daha uygun bir yer haline getirmektir.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Bali’den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir