Kılıçdaroğlu’ndan Fransa’nın Skandal Ermeni Soykırımı Kararına Reaksiyon: Asla Kabul Edilemez

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Eki 27, 2022 Yorum Yok

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Macron’un 24 Nisan’ı ‘Ermeni Soykırımını Anma Günü’ ilan etmesi asla kabul edilemez” dedi.

Fransa 24 Nisan’ı ‘Ermeni Soykırımını Anma Günü’ ilan etti. Bu hedefle hazırlanan kararname Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Toplam üç husustan oluşan kararname Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Başbakan Edouard Philippe’in imzalarıyla yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron

KILIÇDAROĞLU: ASLA KABUL EDİLEMEZ

Fransa’nın skandal kararına Twitter’dan açıklama yaparak reaksiyon gösteren CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şu sözleri kullandı:

“Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, 24 Nisan’ı “Ermeni Soykırımını Anma Günü” ilan etmesi asla kabul edilemez! Türkiye ile Ermenistan ortasındaki problemlerin tahlili üçüncü ülkelerin haddini aşan müdahaleleriyle değil, kendi ortalarındaki diyalogla mümkündür.”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN FRANSA’YA TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, “Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 24 Nisan’ı “Anma Günü” ilan etmesi ucuz bir popülizm ve büyük bir hadsizlik örneğidir.” demişti.

Fransa’nın Skandal Ermeni Soykırımı Kararına Beştepe’den Reaksiyon: Hadsizlik Örneğidir

Fransa Başkanı Macron, Skandal Ermeni Soykırımı Kararını İmzaladı, Türkiye’den Birinci Reaksiyon Geldi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir