İstanbul: Kayserispor’da Hedef Uefa Kupası’na Katılmak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Kayserispor Teknik Yöneticisi Ertuğrul Sağlam, bu sene uğraş edecekleri İntertoto Kupası’nda savlı olduklarını söyleyerek, UEFA Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden 3. kadro olmayı istediklerini belirtti. Sağlam, 4 Aka kulübün transfer listesinde yer Meydan ulusal futbolcuları Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz’u da muhakkak satmayacaklarını kaydetti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki tesislerinde gerçekleştirdiği özel A Antrenör Kursu’na katılan Kayserispor Teknik Yöneticisi Ertuğrul Sağlam, İHA muhabirine Sarı-kırmızılı ekibin gayeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Maksatlarının futbolseverlere istikbal dönem daha başarılı bir Kayserispor izlettirmek olduğunu belirten Sağlam, “Daha evvelki Üzücü örnekleri Fazla güzel tespit ettiğimiz için bu dönem yakaladığımız başarıyı, oluşturulan hoş havayı, istikrarlı hale getirip tıpkı halde önümüzdeki döneme taşımak istiyoruz. Bu doğrultuda hiçbir futbolcumuzu bırakmadık ve geçen dönem eza yaşadığımız mevkilere de transferler yaptık. Geçtiğimiz dönemden daha güzel olmak istiyoruz. Bizim amacımız bu sezonki başarıyı devam ettirmek. Birinci 5 ekip içerisinde yer alırsak, Kayserispor için güzel bir dönem olur. Bunun yanında alan içi ve alan dışı davranışlarıyla herkesin Örnek aldığı ve parmakla gösterilen bir kadro oluşturmayı, izleyenlere Beğeni veren bir futbol oynamayı hedefliyoruz. Bunlar lig sıralamasından daha önemli” diye konuştu. Sağlam, ayrıyeten 4 Aka kulübün transfer listesinde birinci sıralarda yer Meydan yıldız futbolcuları Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz’u muhakkak satmayacaklarını kaydetti.

İntertoto Kupası’nda tezli olduklarını, UEFA Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden 3. ekip olmayı istediklerini belirten Sağlam, “Intertoto Kupası’nda iddialıyız. Intertoto Kupası’nda bu dönem statü değişti. 2 Bölüm geçtikten sonra UEFA Kupası’na katılabiliyorsunuz. Biz de UEFA maksadı doğrultusunda transferi tamamladık. İnşallah UEFA Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden 3. grup olacağız” dedi.

Intertoto Kupası’nda gayret edecek olmalarının lige Olumsuz yansımayacağına inandığını Anlatım eden Sağlam, “Daha evvelki devirlerde Intertoto Kupası’na katılan gruplar, tatil periyotlarında kamp yapıyorlardı. Bu nedenle de dönem başında eza yaşıyorlardı. lakin ben gereğince tatil yaptığımıza inanıyorum. Rastgele bir formda ligde performans düşüklüğü yaşayacağımıza inanmıyorum” diye konuştu.

Ligde geçen dönemin ikinci yarısında üst üste yaşadıkları puan kayıplarının sorulması üzerine Sağlam, “Bunun en Kıymetli nedeni şanssızlık. Puan kayıplarını en ağır Devre yaşadığımız periyotlarda dahi Kötü futbol oynamadık. Bol gol durumlarına girdik. fakat olmadı. Bu maçların Çabucak gerisinden oynadığımız Sivasspor ve Vestel Manisaspor maçlarında birinde 5, başkasında 7 gol attık. O maçlarda bulduğumuz her konum gol oldu fakat başkalarında olmadı. Puan kaybı yaşadığımız maçlarda hakem yanılgıları yaşandı, fakat bu kusurları mazeret olarak sunmak istemiyoruz” sözlerini kullandı.

Kursla ilgili de değerlendirmede bulunan Sağlam, “Futbolu bıraktıktan sonra 2 yıllık antrenörlük devrini bitirdikten sonra bu dönem teknik yöneticilik kursuna katılmaya hak kazandım. Kurs Fazla hoş günler geçiyor. TFF yetkililerine Fazla teşekkür ediyorum. Burada antrenörlük hayatımda bizi muvaffakiyete götürecek bilgileri öğreniyoruz. Burada öğrendiğimiz bilgileri atletlere aktaracağız” diyerek kelamlarını noktaladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir