Balıkesir: Ekinlik Adası’nda Başbakan Telaşı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, tatilini geçirmek üzere Temmuz ayında Balıkesir’in Marmara İlçesi’ne bağlı Ekinlik Adası’na geleceği bildirildi. Ekinlik’te, Başbakan’ı karşılamak için çalışmalar hummalı bir halde devam ediyor.

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, rutin ilçe ziyaretlerinin sonuncusunu gerçekleştirdiği Balıkesir’in en Irak ilçesi olan Marmara Adası’nda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın istirahat edeceği Ekinlik’e geçerek incelemelerde bulundu. güvenlik Müdürü Celal Uzunkaya ile MİT Lideri’nin da Amade bulunduğu inceleme seyahatinde protokol üyeleri ve eşleri, Başbakan Erdoğan’ın eşiyle birlikte kalacağı Ekinlik’teki villanın bulunduğu kıyıda gezdi. Başbakan’ın bir arkadaşına ilişkin olan villada tadilat çalışmaları sürüyor. Vali Hatipoğlu, Marmara Kaymakamı ve Belediye Lideri’nden çalışmalar hakkında bilgi alırken, Ekinlik kıyısındaki iskeleleri inceledi. Ekinlik’e getirilen Fazla sayıda taşın Etraf düzenlemesinde kullanılacağı öğrenildi.

Bu ortada, tatilini Yeniden Ekinlik Adası’nda geçirecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Ufak bir sürpriz bekliyor. Adaya, Türkcell Üstün Ligi’nde nihayet anda şampiyon olan Galatasaray’ın bayrağı dikilmiş. Kışın nüfusu 30 şahıs olduğu belirtilen Ekinlik Köyü’nde Başbakan üzere Fenerbahçeliler Aka çoğunlukta olmasına karşın, minik bir Galatasaraylı’nın Ekinlik’teki meydanda bulunan dev bayrak direğine sarı Kırmızı grubun bayrağını asması dikkat çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te görüştüğü Balıkesir milletvekillerine, Temmuz ayında Ekinlik Adası’nda olacağını söyledi. Balıkesir milletvekilleri Turhan Çömez ve İsmail Özgün, Erdek Belediye Lideri Hüseyin Sarı ve Beyaz Parti Erdek İlçe Lideri Necati Elmas, TBMM’deki Küme toplantısının akabinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Belediye Lideri Hüseyin Sarı, bu hafta sonu Erdek’te yapılacak olan 1. Avrupa Triathlon Kupası’na Erdoğan’ı Davet etti. Erdoğan, Erdek ve Ekinlik ziyaretini Temmuz ayı içerisinde gerçekleştireceği için bu programa katılamayacağını söyledi. Başbakan Erdoğan’ın, görüşmede Bandırma-Susurluk duble yolu çalışmasındaki sıkıntıları hatırlatan Turhan Çömez’e, imar ve İskan Bakanı ile mevzuyu görüştüğünü, yolla ilgili çalışmaların hızlanacağını, rastgele bir Problem yaşanmayacağını söylediği bildirildi.

Öte yandan, Vali Selahattin Hatipoğlu, Marmara ziyareti sırasında Enteresan durumlarla karşılaştı. Adalar bölgesinde ilçeye bağlı Kıyı köyü olan Çınarlı’ya uğrayan Vali Hatipoğlu, burada bayraklarla ve alkışlarla karşılandı. 20-25 yaşındaki gençlerin hayatlarında birinci kere vali gördüğü öğrenilen köyde, ziyaret sebebiyle Aka Sevinç yaşandı. bütün ulaşımların deniz yoluyla yapıldığı adalar bölgesinde Kenar güvenlik Güvenlik botuyla yapılan inceleme gezisi sırasında denizden geçerken uğradığı Kıyı köyünde sevinçle karşılanan Vali Hatipoğlu ile eşi, gördükleri görünüm karşısında şaşırdı. Hatipoğlu, birinci fırsatta bölgeyi tekrar ziyaret edeceğini, yaşanan meşakkatleri gidermeye çalışacaklarını belirtti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir