Hyundai Nürburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışı’nda zaferi hedefliyor

Genel, Gezilecek Yerler May 07, 2023 Yorum Yok

Yeşil Cehennem ismiyle dünyanın en güç pisti olarak bilinen Nürburgring, 24 Saat dayanıklılık yarışlarına konut sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Her Yıl düzenlenen bu yarış, Touring ve GT yarış arabalarının kıyasıya çabasına tanıklık edecek. Yaklaşık 25,4 km’lik Bölüm uzunluğuna sahip piste 200’den Çok araç çıkacak. Yarışta 700’den Çok pilotun katılmasına İmkan tanınırken Hyundai Motorsport da N üretim modellerine fırsat tanıyarak Touring sınıfında iki adet Elantra N TCR ile yarışacak. İspanyol Mikel Azcona, Alman Marc Basseng ve Manuel Lauck tarafından sürülecek olan araçları Amerikan IMSA TCR şampiyonu olan Bryan Herta Araba Sporları ekibi yönetecek. Hyundai Motorsport, bu güçlü yarışı kazanarak üst üste üçüncü galibiyetini hedefliyor.

Hyundai Driving Experience (HDX), VT2 sınıfında ise iki adet i30 Fastback N Cup arabasına yer verecek. HDX eğitmeni Marcus Willhardt birinci aracı kullanırken bir oburunu de Almanya, Amerika ve Kore’den gelen medya mensupları paylaşarak dönüşümlü olarak kullanacak.

Hyundai, pistin padok alanında Aka ölçekli bir ağırlama standı kuracak ve dünyanın dört bir yanından gelen N fanatiklerini, medyayı ve diğer ziyaretçileri bu Aka ölçekli bir tesiste ağırlayacak. Çeşitli N modellerinin tanıtımının da yapılacağı bu Özel yarışta, Hyundai i20 N WRC ve N Vision 74 konsept araç da sergilenecek.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir