geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Mercedes-Benz’de online satış ve tek fiyat dönemi başlıyor!

Mercedes-Benz’de online satış ve tek fiyat dönemi başlıyor!

admin admin -
11 0

Mercedes-Benz, Türkiye’de hayata geçirdiği alıcı odaklı yeni satış modelini duyurdu.

Mercedes-Benz’in lüks stratejisinin de bir kesimi olan bu satış modelinde, bayiler acentelere dönüşüyor ve kusursuz alıcı tecrübesinin daha da üst taşınmasındaki rolleri farklılaşıyor. 15 Mayıs’tan itibaren devreye alınacak Online Store yahut acenteler aracılığıyla müşteriler, araç stoklarını gerçek vakitli ve şeffaf biçimde takip edebilecekler, ülke genelinde geçerli olacak Biricik fiyatla diledikleri araç modeline ulaşabilecekler. Müşteriler, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler tarafından sunulan kredi seçenekleriyle Müsait buldukları finansman ve Mercedes-Benz Kasko teklifini tercih edebilecekler. Araçlarını teslim almak istedikleri Mercedes-Benz acentesini seçen müşterilere faturalar Mercedes-Benz Otomotiv tarafından kesilirken, araç tescil, plaka ve teslim süreçlerini ise acenteler yürütmeye devam edecek.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Heyeti ve Araba Kümesi Lideri Şükrü Bekdikhan

“Giderek dijitalleşen bir dünyada, müşterilerin satın alma alışkanlıkları değişiyor ve sunduğumuz yeni satış modeli ister online ister fizikî, dengeli ve şeffaf bir satın alma seyahati sağlıyor. Ayrıyeten, yeni modelimiz ile müşterilerimiz nereden araç satın almayı seçerlerse seçsinler fiyatlandırma şeffaf ve Biricik formda sunulduğundan, farklı lokasyonlardan fiyat karşılaştırması süreci ortadan kalkıyor.” diyerek yeni satış modelini tanıtan Mercedes-Benz Otomotiv İcra Şurası ve Araba Kümesi Lideri Şükrü Bekdikhan kelamlarına şöyle devam etti: “Yeni Satış Modeli ile inovasyon, şeffaflık ve Fazla daha süratli bir irtibat imkanı sunması sayesinde müşterilerimizle olan bağımızı daha da güçlendireceğiz. Bu heyecan verici dönüşümü Birlikte tasarladığımız acentelerimiz, eşsiz alıcı tecrübesini ileri taşımak için uzun yıllara dayanan uzmanlıkları ve tecrübeleriyle ayrım yaratmaya devam edecekler.”

Yeni Amel modeliyle Bir arada kilit rol oynamaya devam edecek olan Mercedes-Benz acenteleri, artık stok bulundurmak zorunda olmadıklarından finansal ve piyasa dalgalanmalarına dair riskleri azalacak, ülke genelindeki Biricik fiyat siyasetiyle alıcı talep ve gereksinimlerine daha Çok odaklanma imkanı bulacaklar. Acenteler, daha evvelce olduğu üzere Eser danışmanlığı, test sürüşü, araç teslimi, ikinci el araç satışı, satış sonrası hizmetler, aksesuar satışı ve teknik servis üzere hususlarda hizmetlerine devam edecek.

Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar İcra Heyeti Üyesi Tufan Akdeniz

Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar İcra Heyeti Üyesi Tufan Akdeniz ise şunları söyledi; “Mercedes-Benz’in aktiflik gösterdiği ülkeler ortasında Türkiye, hafif ticari araç satışlarında Yeni Satış Modeli’ni araba ile uygulayan birinci ülke oldu. Yeni modelimiz sayesinde alıcı tecrübesini üst seviyeye çıkaracak birçok yeni uygulamayı süreçlerimize iç ettik. Online konfigüratör ve test sürüşü rezervasyon uygulaması müşterilerimizin direkt olarak kullanabileceği yeni uygulamalar olduğu üzere, bu tecrübesi dolaylı olarak etkileyen geliştirmeleri de hayata geçirmiş durumdayız. Yeni Satış Modeli’nin devreye alınması sonrasında da araçların müşterimizin taleplerine nazaran Fazla daha spesifik olarak konfigüre edildiği filo satışlarında hem Mercedes-Benz olarak biz, hem de acentelerimiz her türlü dayanağı vermeyi sürdüreceğiz.”

Kaynak: Carmedya.com / Araba

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir