Honda’dan sıfır karbon hedefi için yeni iş birliği

Genel, Gezilecek Yerler Nis 12, 2023 Yorum Yok

Honda ile Güney Kore merkezli çelik üreticisi POSCO ortasında sıfır karbon çalışmalarına yönelik geniş kapsamlı Amel birliği mutabakatı gerçekleştirildi.

Honda ve POSCO bu muahede ile mevzuyla ilgili araştırma çalışmalarına başladığını duyurdu. Buna nazaran; hem Honda hem POSCO Etraf ve elektrifikasyon teknolojileri üzere kuvvetli taraflarından yararlanacak. Karbon nötrlüğüne yönelik teşebbüslerini daha da hızlandırmak isteyen iki marka, istikbal jenerasyonlar için sürdürülebilir bir dünya vizyonundan devinim ile Amel birliklerini genişletmeye karar verdi.

Yapılan mutabakat kapsamında; hali hazırda Amel iştirakleri devam eden Honda ve POSCO sıfır karbon amaçları için belirlenen Kıymetli alanlarda hayata geçirilmek üzere Amel birliği seçeneklerini araştıracak. Bu alanların başında elektrikli araçlar konusunda da en Değerli başlık olan batarya ön plana çıkıyor. Bilhassa Temel batarya gereçlerinin tedarikinde Amel birliği ve istikbal devirdeki batarya materyallerindeki teknik değişim hususları dikkat çekiyor.

Geri dönüşüm başlığı içerisinde de karbon nötr bir toplumun gerçekleştirilmesine yönelik olarak Geri dönüştürülmüş materyallerin kullanımının yaygınlaştırılması öne çıkıyor. Ayrıyeten Geri dönüştürülmüş batarya materyallerinin kullanıldığı kapalı döngü bir Geri dönüşüm sisteminin kurulması da araştırma kapsamında yer alıyor.

Aynı vakitte üretimde kullanılan otomotiv çelik sacının kullanımı için araç tartısının azaltılmasını sağlayan ultra yüksek tansiyonlu sac ve üretim sürecinde sera gazı emisyonlarını azaltılan sac da araştırılacak. nihayet olarak e-Axle (elektrikli aks tahriki) için tahrik motorlarının seri üretiminde elektrikli çelik sac uygulaması da çalışmaya iç edilecek.

Yapılan muahedeye yönelik olarak Honda CEO’su Toshihiro Mibe, 2050 yılına kadar bütün Honda eserleri ve kurumsal faaliyetleri için sıfır karbon maksatlarını açıkladıklarını hatırlatırken; batarya gereçleri, Geri dönüşüm, çelik sac ve elektrikli çelik sac alanlarında uzmanlığına inandıkları POSCO ile genişletilen Amel birliğinin Honda’nın elektrifikasyon stratejilerini de hızlandıracağını söyledi. diğer yandan POSCO Lideri Choi Jeong-Woo da Honda ile süregelen Amel birliklerinin kapsamının genişlemesinden duydukları memnuniyeti lisana getirdi. Bilhassa batarya gereçlerindeki araştırmalarda Honda’nın elektrikli araçlarının sürece iç edilmesiyle tam değer zinciri yaratılabileceğinin altını çizdi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir