BMW’ye Müşteri Memnuniyeti Ödülü

Genel, Gezilecek Yerler Nis 12, 2023 Yorum Yok

Borusan Otomotiv‘in Türkiye distribütörü olduğu BMW, TSikayetvar.com tarafından düzenlenen A.C.E (Achievement in Customer Excellence) Awards araştırmasında Otomotiv Lüks Kategorisi’nde Diamond Mükafata layık görüldü.

Borusan Otomotiv – BMW Türkiye mükafatı 6’ncı defa kazanmış oldu.

BMW’nin premium otomotiv pazarındaki pozisyonunun eserlerin kalitesi kadar alıcı tecrübesindeki harikalık anlayışıyla elde edildiğini belirten Borusan Otomotiv İcra Heyeti Lideri Hakan Tiftik, “Müşteri odaklı vizyonumuzun ve Borusan Otomotiv farkını ortaya koyan ayrıcalıklı alıcı tecrübesi anlayışımızın sonucu olarak bu mükafata layık görülmemizden Dolayı Aka bir Sevinç ve gurur duyuyorum. Pek Fazla farklı departmanın kusursuz bir uyum içinde çalışarak sağladığı alıcı memnuniyetinde emeği olan bütün arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

Borusan Otomotiv İcra Heyeti Lideri Hakan Tiftik

2015’ten bu yana Türkiye’nin en yüksek alıcı memnuniyeti sağlayan markalarının muvaffakiyetlerini ödüllendiren A.C.E Awards bu Yıl 8’inci Defa düzenlendi. 60’tan Çok kategoriden alıcı tecrübesini en yeterli biçimde yöneten Ulusal ve milletlerarası 113 markanın değerlendirildiği araştırmada BMW Türkiye Otomotiv Lüks Kategorisi’nde Diamond Mükafata 6’ncı Kez layık görüldü.

Sikayetvar.com tarafından Yıl boyunca gerçekleştirilen 1.5 milyonu aşkın alıcı memnuniyeti anketi baz alınarak oluşturulan alıcı Tecrübe Endeksi sonucunda firmaların müşterilerine sunduğu en âlâ tecrübe tescilleniyor. Endekste Temel parametreler olarak pazar hissesine oranla şikayet hissesi, memnuniyet seviyesi ve marka sadakati kullanılıyor.

Araştırmada müşteriden gelen sorularının cevaplanma suratı, sorunun çözümlenme oranı ve suratı, alıcı memnuniyet seviyesi, markaya teşekkür oranı ve markadan kaçınma oranı üzere memnuniyeti belirleyen başlıklarda ölçüm yapılıyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir