Hollanda Polisinin Başörtülü Bayanı Tekmeleyip, Yumruklaması Büyük Reaksiyon Çekti

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Eki 26, 2022 Yorum Yok

Hollanda’nın Utrecht kentinde, bir küme polisin bir şüpheliyi gözaltına aldığı sırada, etraftan vatandaşların olay müdahalesi ile arbede yaşandı. Arbede sırasında bir polis memurunun, kendisini ikaz eden başörtülü bir bayanı evvel teklemesi akabinde yüzüne yumruk atması büyük reaksiyon çekti.

Polis yetkilileri, 2 polis memurunun bir şüpheliye müdahalesi sırasında, etraftan şahısların polislerin işini yapmasına pürüze olduğunu ve ortaya çıkan arbedede polisin cop ile birtakım şahıslara müdahale ettiğini duyurdu.

OLAY BİRÇOK KİŞİ TARAFINDAN KAYDEDİLDİ

Yaşanan arbedeye dair yayınlanan amatör kamera imgelerinde polislerin bir adamı gözaltına almaya çalıştığı sırada, bir diğer kişinin polislere saldırdığı görülüyor. Yeniden imajlarda arbede sırasında iki bayanın da sürece müdahil olduğu; bu sırada bir polisin, bir bayanı yere düşürdüğü, başörtülü bir öteki bayana da evvel tekme, akabinde yumruk attığı görülüyor.

İmajların toplumsal medyada yayınlanmasının akabinde polisler büyük reaksiyon çekti.

Polis yetkilileri olayın aydınlatılmaya çalışıldığını; toplumsal medyadaki görüntülerin inceleneceğini; polislerin olaya yaklaşımının da ayrıyeten araştırılacağını duyurdu. Polis, manzaralardaki bayanlara da ulaşılmaya çalışıldığını; olayın ayrıntıları için onların da bilgisine başvuracaklarını duyurdu.

Kaynak: DHA

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir