Tag

Ukrayna

Rusya “Bahmut’u kontrol altına aldık” açıklaması yaptı, Kiev’den yalanlama geldi: Durum kritik, birliklerimiz savaşıyor

Rus paralı asker kümesi Wagner, Ukrayna güçleriyle ağır çatışmaların yaşandığı Bahmut kentinde tam denetimi sağladıklarını açıkladı. Wagner’in akabinde Rusya Savunma Bakanlığı da kentin Denetim altına alındığını duyurdu. Kiev’den ise argümana yalanlama geldi lakin kentteki durumun kritik olduğu belirtildi. Ukrayna Ordu Sözcüsü, “Bu İzah hakikat değil, birliklerimiz Bahmut’ta savaşıyor” dedi.

Rusya, Ukrayna’nın Odessa kentine üzerinde “Kremlin için” yazılı İHA’larla saldırdı

Ukrayna tarafından Kremlin’e İHA saldırısı gerçekleştirdiğine yönelik tezleri dünya basınında Aka yankı bulan Rusya, gece saatlerinde Odessa kentine insansız hava araçlarıyla atak düzenledi. atak can kaybı yaşanmazken, düşen İHA’ların modüllerinde “Moskova için” ve “Kremlin için” yazıldığı görüldü.

Ava giderken avlandılar! Ukrayna ordusundan Rus konvoyuna kanlı pusu

Ukrayna Rusya savaşı bir seneyi aşkın müddettir devam ederken, bölgeden yeni bir imaj geldi. Görüntüde, hücuma geçmeye hazırlanan ve 7 zırhlı araçla ilerleyen Rus konvoyunun, Ukrayna ordusu tarafından pusuya düşürüldüğü anlar yer aldı.

Biden’ın ziyareti sonrası gözler ondaydı! Herkesin yeni bir savaş ilanı beklediği Putin sert açıklamalarla yetindi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan savaşın birinci yılına günler kala ABD Lideri Biden, Kiev’i ziyaret etti. Bu gelişmenin akabinde, Rusya Devlet Lideri Putin, kameraların karşısına geçti. Herkes yeni bir savaşın ilanını beklerken Putin savaşın gidişatına yönelik şu Misli tabirleri kullanmakla yetindi; “Savaşı başlatan taraf Batı’ydı, bizse bu savaşı durdurmak için Sıkıntı kullanıyoruz. Konutumuzu ve insanlarımızın canlarını koruyoruz, Batı’nın istediğiyse sınırsız hakimiyete sahip olmak” dedi.

Yunan Başbakanı Miçotakis aklınca Türkiye’ye meydan okudu: Savaş olasılığından endişe etmiyorum

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Yine haddini aşan kelamlar söyleyerek aklınca Türkiye’ye Saha okudu. Miçotakis, “Türkiye ile Cenk olasılığından telaş etmiyorum. lakin bütün bu Cenk çığırtkanlığının Türk kamuoyunu zehirlemesinden telaş ediyorum” dedi.

Putin’in uykularını kaçıracak hamle! Biden, “Dünyanın en yeteneklisi” diyerek duyurdu

İngiltere ve Almanya’nın Ukrayna’ya tank göndermeye karar vermesinin akabinde savaşın seyrini değiştirecek bir atak de ABD’den geldi. ABD Lideri Joe Biden, Ukrayna’ya 31 adet M1 Abrams tipi tank göndereceklerini duyurdu. Açıklamasında Abramsların dünyanın en yetenekli tankları olduğunu Anlatım eden Biden, “Putin Ukrayna’ya desteğimizin vakitle azalacağını düşündü lakin yanıldı. Yanılmaya devam ediyor.” dedi.

Helikopter kazasıyla ilgili Zelenski’nin eski danışmanından suikast iması: Gözden çıkardıklarının fişini çekiyorlar

Ukrayna’nın Dnipro kentinde apartmana isabet eden roket akınında kendi ülkesinin hava savunma sistemini Mesul tutunca meyyit listesine alınan Volodimir Zelenski’nin danışmanı Oleksiy Areestoviç Fazla konuşulacak bir İzah daha yaptı. Ukrayna İçişleri Bakanı Denis Monastırski’nin de ortalarında bulunduğu 14 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili suikast imasında bulunan Arestoviç, “Monastırski’ye bakın, helikopteri düştü. Gözden çıkardıklarının fişini çekiyorlar.” dedi.

Zelenski ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşı bitirecek teklifini yineledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya-Ukrayna savaşındaki gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan iki ülke ortasında kalıcı barışın tesisi için arabuluculuk misyonunu üstlenmeye Amade olduklarını yineledi.

Ukrayna lideri Zelenski’den bomba iddia: Putin öldü

Ukrayna başkanı Zelenski, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in hastalık nedeniyle hayatını kaybettiğini öne sürdü. Zelenski, Putin’in kanser hastası olduğunu ve televizyonlarda görünen kişinin dublör olduğunu söyledi.

Zelenski’nin eski danışmanının açıklamaları başına iş açtı! Ölüm listesine alındı

Ukrayna’nın Dnipro kentinde apartmana isabet eden roket taarruzunda kendi ülkesinin hava savunma sistemini Mesul tutan Volodimir Zelenski’nin danışmanı Oleksiy Arestoviç’in açıklamaları, başına Amel açtı. İstifa edip Zelenski’yi de Hristiyanlığa Cenk açmakla suçlayan Arestoviç, Ukrayna’nın mevt listesi olarak bilinen, İçişleri Bakanlığı’na bağlı “Myrotvorets” isimli internet sitesinde yer aldı. Arestoviç, Ukrayna’nın düşmanı ilan edilirken, listede yer alanlar genelde suikaste kurban gidiyor.