Rusya, Ukrayna’nın Odessa kentine üzerinde “Kremlin için” yazılı İHA’larla saldırdı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 04, 2023 Yorum Yok

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Güney Harekat Komutanlığı, Rusya‘nın 15 Shahed İHA’sı ile Odessa kentine hamle düzenlediğini duyurdu.

İHA MODÜLLERİNDE “KREMLİN İÇİN” YAZIYOR

Gece saatlerinde yapılan taarruzda can kaybı olmadığı, kimi bölgelerde çıkan yangınlara ise müdahale edildiği aktarıldı. Düşen İHA’ların kesimlerinde ise “Moskova için” ve “Kremlin için” yazıldığı görüldü.

NE OLMUŞTU?

Rusya Devlet Başkanlığı Basın Ofisi’nden dün yapılan açıklamada, Ukrayna’nın 2 adet İHA ile Kremlin’e atak düzenlediği Anlatım edilmişti.Açıklamada, “Kiev rejimi bu gece Rusya Federasyonu Devlet Lideri’nin Kremlin’deki konutuna insansız hava araçlarıyla atak teşebbüsünde bulundu. İki insansız hava aracı Kremlin’i maksat aldı. Bunu planlı bir terör aksiyonu ve Devlet Liderine yönelik bir teşebbüs olarak kıymetlendiriyoruz. Bu terör aksiyonu sonucunda Devlet Lideri rastgele bir ziyan görmemiştir. Çalışma programı değişmemiş olup, olağan biçimde devam etmektedir. Rus tarafı Müsait gördüğü yer ve vakitte misilleme önlemleri alma hakkını Saklı tutar” denilmişti.

ZELENSKİ: NE MOSKOVA NE DE PUTİN’E SALDIRDIK

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski, Finlandiya’nın başşehri Helsinki’deki Nordik-Ukrayna Tepesi’nin akabinde düzenlediği basın toplantısında Kremlin’e yönelik hücuma ait soruları yanıtladı. Zelenski, Ukrayna’nın yalnızca kendi topraklarında savaştığını vurgulayarak, “Biz ne Putin’e ne de Moskova’ya saldırıyoruz. Kendi topraklarımızda savaşıyor, köylerimizi ve kentlerimizi savunuyoruz” dedi.

Zelenski, Ukrayna’nın şu anda silah konusunda eksiklik yaşadığını ve silahlarını yalnızca Cenk alanında kullandığını Anlatım ederek, “Hiçbir yerde hiçbir şey kullanamayız. Bu yüzden Putin’e saldırmadık. Putin artık toplumunu motive edemiyor ve yalnızca askerleri vefata gönderiyor. Artık devletini motive edemiyor. Cenk alanında zaferi yok. Dünyanın ikinci ordusu kaybetti. Ukrayna’yı işgal edemediler. Bizim tarafımızdan Geri püskürtüldüler. Artık bir formda bu insanları motive etmesi gerekiyor” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir