Biden’ın ziyareti sonrası gözler ondaydı! Herkesin yeni bir savaş ilanı beklediği Putin sert açıklamalarla yetindi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 21, 2023 Yorum Yok

Rusya- Ukrayna savaşının Yıl dönümüne günler kala ABD Lideri Joe Biden, dün Kiev’i ziyaret ederek Ukrayna‘nın yanında olduklarını duyurdu. Bu gelişme sonrasında Rusya’dan yapılan açıklamada ise Devlet Lideri Vladimir Putin’in bugün kameralar karşısına geçerek 1 saatlik uzun konuşma gerçekleştireceği Anlatım edilmişti.

PUTİN KAMERA KARŞISINA GEÇTİ lakin KORKULAN OLMADI

Herkes Putin’in yeni Cenk ilanı yapacağını söylerken korkulan olmadı. Putin yalnızca savaşın seyrine yönelik yorumlarda bulundu.

“SAVAŞI BAŞLATAN taraf BATI’YDI”

Putin konuşmasında, “Şubat 2022’de Donbass’a saldırmaya hazırlananlar daha sonra Kırım’a saldırmayı planlamıştı. Savaşı başlatan taraf Batı’ydı, bizse bu savaşı durdurmak için Güç kullanıyoruz. Konutumuzu ve insanlarımızın canlarını koruyoruz, Batı’nın istediğiyse sınırsız hakimiyete sahip olmak” sözlerini kullandı.

“BATI SAVAŞ İÇİN 150 MİLYAR DOLAR HARCADI”

“Batı şimdiye dek Ukrayna‘ya askeri yardım olarak 150 milyar dolar harcadı” diyen Putin, ” Ukrayna‘ya Nakit akışının azaldığını da gözlemlemiyoruz. Cini şişeden çıkaranın batı olduğunu dünyada kimse unutmuş değil.

“BİZ UKRAYNA HALKI İLE SAVAŞMIYORUZ”

Biz Ukrayna halkı ile savaşmıyoruz, Ukrayna, Batılı efendilerin esiri oldu. On yıllar boyunca Ukrayna’nın endüstrisini yerle bir ettiler. Bu şartlarda paranın askeri operasyonlara ayrılması kolay hâle geldi. İnsanları harcanacak birer metaya çevirdiler. Bunun sorumluluğu büsbütün Batılı seçkin bölümler ve Kiev rejimine aittir” açıklamalarında bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir