Tag

Tren

Ramazan Bayramı ve okullardaki ara tatil öncesinde trenlerde kapasite artırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Nakliyecilik AŞ genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı ve okullardaki Ara tatil öncesinde trenlerde 28 bin 156 Benlik kapasite artışına gitme kararı aldı.

Hollanda’da yolcu treni, raylarda kalan inşaat malzemeleri nedeniyle raydan çıktı: 1 ölü, 30 yaralı

Hollanda’nın Lahey kenti yakınlarında içinde yaklaşık 50 kişinin bulunduğu yolcu treni raydan çıktı. Olayda 1 şahıs hayatını kaybetti, 30 şahıs yaralandı. Kazanın şimendifer raylarında kalan inşaat gereçleri nedeniyle yaşandığı üzerinde duruluyor.

Yunanistan’da sular durulmuyor! Sokağa inen 50 bin kişi tren kazasını protesto etti

Yunanistan’da meydana gelen şimendifer kazasının akabinde başşehir Atina’da sokaklara inen 50 binden Çok protestocu demir yolu operasyonlarının yine kamuya devredilmesini talep etti.

Yunanistan’da 43 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasının görüntüleri ortaya çıktı

Yunanistan dün ülke tarihinin en Aka felaketlerinden birini yaşarken, gece saatlerinde iki trenin Baş başa çarpıştığı kazada 43 şahıs hayatını kaybetti. Kazanın akabinde Yunanistan Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa ederken, Başbakan Miçotakis kazanın nedenini “trajik bir insan hatası” olarak açıkladı. Öte yandan ülkeyi ayağa kaldıran şimendifer kazasının imgeleri de ortaya çıktı.

Miçotakis, ülke tarihinin en büyük tren kazasının sebebini açıkladı: Trajik bir insan hatası

Yunanistan’ın Larisa kentinde dün yaşanan ve 43 kişinin hayatını kaybettiği şimendifer kazası ülke tarihindeki en Aka felaketler ortasında yer aldı. 352 kişinin seyahat ettiği yolcu treni ile yük treninin Baş başa çarpıştığı vahim kazanın akabinde Yunanistan Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa ederken, Başbakan Miçotakis kazanın “trajik bir insan hatasından” kaynaklandığını söyledi. Öte yandan Atina’da toplanan Fazla sayıda gösterici hükümeti istifaya Davet etti.

“Tren Doktorları” Çin’in Guangxi Bölgesinde Yük Trenlerinin Güvenli Çalışmasını Sağlıyor

Çin’in Guangxi bölgesinde “tren doktorları” olarak anılan şimendifer denetçileri, Bahar Şenliği sırasında inançlı çalışmaları için yük trenlerini denetlemek ve bakımlarını yapmakla meşgul.Guangxi’de en Aka şimendifer hareket istasyonu olan Liuzhou Güney Hareket Garı’nda her gün 10.

Ankara: Bakan Gül’den Ab Sürecine İlişkin Değerlendirmeler

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Avrupa Birliği yolunun asfalt bir yol olmadığını belirterek, “Zor işleri başarmak hükümetlerin iradesine bağlıdır. Hükümetler buna birinci öncelik olarak bakıyorlarsa, zorlukların üstesinden gelirler. Yoksa günler geçer, yıllar geçer, trenler durur, kalkar masraf ve Aka fırsatlar kaybolur. Hükümetimiz bu nihayet trenin içinde olduğumuzun farkındadır. Aka bir irademiz var, Aka bir şuurumuz Mevcut ve bu fırsatı en uygun biçimde değerlendireceğiz” dedi. Gül, ıslahat sürecinin yavaşladığı istikametindeki tenkitlere de, “Bunları diyenler bilmeden, olup bitenleri takip etmeden konuşanlardır. Bizim demokratikleşme ismine eksiklerimiz var, bunları bu süreç içerisinde yapacağız. Hükümetimiz karar aldı, 9. Ahenk Paketi’ni de Meclis kapanmadan yasalaştıracağız” diye yanıt verdi.

Rus askerlerinin çekildiği Herson’a aylar sonra ilk sefer! “Zafer” bileti aldılar, coşku yüzlerine yansıdı

Rusya’ya karşı savaşın devam ettiği Ukrayna’nın başşehri Kiev’den, Rus güçlerinin geçen hafta çekilmesinden sonra tekrar Ukrayna ordusunun …