Ramazan Bayramı ve okullardaki ara tatil öncesinde trenlerde kapasite artırıldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 22, 2023 Yorum Yok

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Nakliyecilik AŞ genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı ve okullardaki Aralık tatil öncesinde trenlerde 28 bin 156 Benlik kapasite artışına gitme kararı aldı.

AA muhabirinin TCDD Nakliyat AŞ genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye nazaran, Ramazan Bayramı ile ilkokul, Rüştiye ve liselerin Uzaklık tatili öncesinde kara, hava ve demir yolu ulaşımına ağır İlgi devam ediyor. Yüksek doluluk oranlarına ulaşan ve Aka İlgi gören süratli tren, anne sınır ve bölgesel trenlerinde kapasite artışı için hazırlıklar yapıldı.

Kurum, artan talebi karşılamak hedefiyle süratli şimendifer çizgilerine ek sefer koymayı, anne çizgi ve bölgesel trenlere vagon ek etmeyi kararlaştırdı.

Bu kapsamda, Ankara-İstanbul ve Konya-İstanbul sınırlarında 28 ek süratli şimendifer seferi düzenlenecek.

Tatil periyodunu kapsayan 14-15, 19-20 ve 22-24 Nisan tarihlerinde işleyecek ek seferlerle 12 bin 516 Benlik ek kapasite sağlanacak. Ek süratli şimendifer seferlerinin biletleri bugünden itibaren satışa sunulacak.

Ana sınır ve bölgesel trenlere 290 ek vagon

Ayrıca, İzmir Mavi, 4 Eylül Mavi, şark Ekspresi, Konya Mavi, Ege Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Toros Ekspresi, Pamukkale Ekspresi, Ankara Ekspresi ile Çerkezköy-Halkalı Bölgesel trenlerine de vagonlar eklenecek.

Bayram haftası boyunca anne sınır ve bölgesel trenlere bağlanacak Yekün 290 ek vagonla yolcu kapasitesi 15 bin 640 koltuk artırılacak. Böylelikle, Laf konusu Devre için 28 bin 156 Benlik kapasite artışı sağlanmış olacak.

Kaynak: AA / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir