Rusya’nın Kursk kentinde bir insansız savaş aracı petrol deposunu vurdu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 11, 2023 Yorum Yok

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski, Rusya’nın dün akşam Ukrayna‘nın Türlü bölgelerine 70 kadar roket saldırısı düzenlediğini, 4 kişinin hayatını kaybettiğini ve elektrik şebekesinin ziyan gördüğünü açıkladı.Öte yandan Rusya’nın Kursk kenti valisi, bu sabah bir petrol deposunun drone ile vurulduğunu duyurdu.

SALDIRILAR NEDENİYLE ELEKTRİKTE KESİNTİYE GİDİLDİ

Zelenski roket savunma sistemlerinin, atılan füzelerin birçoklarını durdurduğunu fakat kimi füzelerin maksatlarını vurduğunu kaydetti. Teknik grupların elektrik şebekeleri üzerinde çalışmaya başladığını belirten Zelenski, ” Ukrayna‘nın orta bölgelerinde, Odesa, Zaporijya ve Harkiv bölgelerinde azamî Uğraş sarf ediliyor. Birçok bölgede, sistemi istikrara kavuşturmak için acil durum kesintileri yapmak zorunda kaldık” dedi.

ZELENSKİ BU HÜCUMLARI ABD’YE İLETECEK

Ukrayna‘daki kesintilerden Moldova’nın da etkilendiğini Anlatım eden Zelenski “Bu gece, Amerikan Cenk Çalışmaları Enstitüsü’nün (SW) uzman topluluğuna ve ABD’deki bütün dostlarımıza hitabımda bundan bahsedeceğim” tabirlerini kullandı.

KURSK’TAKİ DRONE SALDIRISI

Öte yandan Rusya’nın Ukrayna sonuna yakın Kursk kentinin valisi Roman Starovoyt bu sabah Kursk’taki bir petrol deposuna drone ile atak yapıldığını Anlatım ederek, “Bir insansız hava aracı saldırısı sonucunda, Kursk havaalanı bölgesinde bir petrol depolama tankı Alaz aldı. Can kaybı olmadı. Yangın lokalizedir. bütün istihbarat teşkilatları Hadise yerinde” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir