Tag

Roket

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze ve Lübnan’a saldırı başlattı! Hamas roketlerle karşılık verdi

İsrail ordusu, Gazze ve Lübnan’a gece yarısı atak başlattı. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze’de iki tünel ve Hamas’a ilişkin iki silah deposunun vurulduğu belirtildi. İsrail Başbakanı Netanyahu ataklara ait “İsrail’in bu gece ve gelecekteki karşılığı düşmanlarına ağır bedel ödetecek” açıklamasında bulunurken, Hamas da İsrail hücumlarına hava savunma sistemleri ve roketlerle karşılık verdi. Birleşmiş Milletler var durumun “çok tehlikeli” olduğu ikazında bulunmuştu.

İsrail güçleri, sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere coplarla saldırdı

İsrail polisi, işgal altındaki şark Kudüs’teki Eski kent bölgesinde Mescid-i Aksa’ya giden kümeye Hutta Kapısı’nda coplarla müdahale etti. İsrail güçlerinin kümeye müdahalesinin akabinde arbede yaşandığı görüldü.

İngiltere’den fırlatılan roket taşıdığı uydularla birlikte uzayda kayboldu

İngiltere Uzay Ajansı için uzaya Füze gönderen Virgin Orbit, bugün İngiltere topraklarından birinci kere uzaya fırlatılan roketin hedeflenen yörüngeye ulaşamayarak kaybolduğunu duyurdu. İngiltere Uzay Ajansı yetkilileri İngiltere basınına İzah yaparak roketin Dünya’ya Geri düşüp düşmediğini bilmediklerini lakin düşerse yerleşim olmayan yerlere düşeceğini açıkladı.

10 katlı yapı büyüklüğünde, falso aldı Dünya’ya gerçek geliyor! Her Lahza Türkiye’ye de düşebilir

Uzun Yürüyüş-5B Y4 taşıyıcı roketinin 23 ton yükündeki gövdesi bugün, yarın ya da cumartesi günü Dünya’ya düşecek. ABD merkezli Insider internet …