geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. İsrail güçleri, sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere coplarla saldırdı

İsrail güçleri, sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere coplarla saldırdı

admin admin -
24 0

İsrail polisi, Mescid-i Aksa’da ramazan ayının üçüncü cuma namazı öncesinde ağır Emniyet tedbiri aldı. Eski kent bölgesinde Aksa’ya çıkan yollarda demir bariyerler kurdu.

SLOGAN ATAN KÜMELERE COPLA MÜDAHALE

Sosyal medyada paylaşılan imajlar ve görgü şahitlerinin aktardıklarına nazaran, İsrail polisi, sabah namazına giderken slogan atan kümelere Mescid-i Aksa’nın Hutta kapısında copla müdahale etti. İsrail polisinin kümeye müdahalesinin akabinde arbede yaşandığı görüldü.

GAZZE’YE ATAK BAŞLATTILAR

İsrail ordusu akşam saatlerinde Gazze’ye atak başlattığını açıklamış, Gazze’den İsrail tarafına roketler fırlatılmıştı.

NE OLMUŞTU?

İsrail polisinin, Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara ses bombası, kauçuk kaplı mermi ve coplarla orantısız Sıkıntı kullanarak iki gece üst üste müdahale etmesi işgal altındaki şark Kudüs’te tansiyonu tırmandırmış, olayların çıkmasına yol açmıştı.

34 Füze FIRLATILDI

İsrail ordusu, Lübnan’dan ülkenin şimal bölgelerine bir sıra Füze atıldığını ve ülkenin şimal bölgelerinde İkaz sirenlerinin devreye girdiğini duyurmuştu. İsrail Dışişleri Bakanlığı, hücumda 34 Füze fırlatıldığını bildirmişti. İsrail ordusu, akşam saatlerinde de Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine üç havan mermisi atıldığını açıklamıştı.

HAMAS’I Mesul TUTTULAR

Acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı da akınlarda şarapnel isabet eden bir İsraillinin hafif, bir kişinin de sığınağa kaçarken yaralandığını paylaşmıştı. İsrail, Füze akınlarının, Hamas’ın Lübnan’da konuşlu ögeleri tarafından düzenlendiğini duyurmuş ve Hamas’ı Mesul tutmuştu. İsrail ordusu, topraklarından İsrail’e Füze atılmasında Lübnan hükümetinin de sorumluluğu bulunduğunu belirtmişti.

Kaynak: AA / Fazilet Aksoy – Dünya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir