10 katlı yapı büyüklüğünde, falso aldı Dünya’ya gerçek geliyor! Her Lahza Türkiye’ye de düşebilir

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 03, 2022 Yorum Yok

Uzun Yürüyüş-5B Y4 taşıyıcı roketinin 23 ton yükündeki gövdesi bugün, yarın ya da cumartesi günü Dünya’ya düşecek. ABD merkezli Insider internet sitesinin haberine nazaran, yaklaşık 10 katlı bir yapı büyüklüğünde olan Füze gövdesinin Dünya’da nereye düşeceği ise muhakkak değil. Lakin Füze gövdesinin düşebileceği ülkeler ortasında Türkiye de yer alıyor.

KIRSAL BÖLGEYE DÜŞME İHTİMALİ YÜKSEK

Havacılık ve Uzay şirketi Aerospace Corporation, düşüş esnasında roketin bir kısmının yanacağını Lakin Füze gövdesinin yanamayacak kadar Aka olduğunu belirtti. Toplumsal medya hesabından roketin düşebileceği iddiası lokasyonlarla ilgili bir harita paylaşan şirket, Füze kesiminin okyanusa yahut kırsal bir bölgeye düşme ihtimalinin yüksek olduğunu açıkladı.

ÇİN’İ KINADILAR

Uzay sanayisi başkanları, Çin’i denetimsiz formda Dünya’ya Geri dönen ve insan hayatı ile mülkiyetlerini tehlikeye atan Füze gövdesi nedeniyle kınadı.

8 DAKİKA SONRA ROKETTEN AYRILDI

Çin Beşerli Uzay Ajansı’ndan 31 Ekim’de yapılan açıklamada, Mengtian laboratuvar modülünü taşıyan Uzun Yürüyüş-5B Y4 taşıyıcı roketinin ülkenin güneyindeki Hainan Adası’nda yer Meydan Wenchang fırlatma alanından Lokal saatle 15.37’de fırlatıldığı bildirilmişti. Modülün fırlatmadan 8 dakika sonra taşıyıcı roketten ayrılarak belirlenen yörüngeye girdiği aktarılmıştı. Mengtian modülünün 17,88 metre uzunluğunda ve 23,3 ton fırlatma yüküne sahip olduğu kaydedilmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir