Tag

İran

İran ve Suudi Arabistan her alanda işbirliğini genişletme konusunda anlaştı

İran ve Suudi Arabistan, büyükelçiliklerin tekrar açılması, iki ülke ortasındaki uçuşların tekrar başlatılması ve vizelerin kolaylaştırılması konusunda anlaştı.

İran’da başörtüsüz kadınlara yönelik yoğurtlu saldırıya tutuklama kararı

İran’da süt eserleri marketinde eline aldığı yoğurt kabını başörtüsüz oldukları gerekçesiyle bayanların başlarına döken saldırgan hakkında tutuklama kararı verildi.

İran’da “Çarşamba Suri” hazırlığı: 15 ölü, 372 yaralı

İran’da Hicri Şemsi takvime nazaran yılın nihayet çarşamba gecesi yapılan “Çarşamba Suri” etkinliklerinin hem hazırlık hem de erken kutlamaları esnasında meydana gelen kazalarda 15 şahıs hayatını kaybetti, 372 şahıs ise yaralandı. Kutlamalarda kullanılan havai fişekler, patlayıcı ve yanıcı hususlar pek Fazla İranlının yaralanmasına ve vefatına neden oluyor.

İran’da okullardaki toplu zehirlenme vakalarıyla ilgili 100’den fazla kişi gözaltına alındı

İran’da çoğunlukla kız okullarında yaşanan ve ülkede protestolara yol açan toplu zehirlenme olaylarıyla ilgili 100’den Çok kişinin tespit edilerek gözaltına alındığı bildirildi.

İran’daki idam İngiltere’yi ayağa kaldırdı! İngiliz başbakan “Barbarlık” olarak yorumladı

Son periyotlarda ülke içerisindeki şovlarla gündeme gelen İran’da İngiltere ismine ajanlık yaptığı öne sürülen Alireza Akbari isimli şahıs idam edildi. Olaya toplumsal medya hesabından reaksiyon gösteren İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, “Bu barbar ve kendi halkının insan haklarına hürmeti olmayan rejimin korkakça hareketiydi” sözlerini kullandı.

‘Muhteşem cuma’ bir ilimizi resmen kilitledi! Otellerde boş yer bulmak imkansız

İran’da yaşanan internet zahmeti ve Periyot şirketlerinin de bu nedenle rezervasyon alamaması nedeniyle kasım ayını yüzde 30 dolulukla geçiren Van’daki otelcilerin yüzü, süper cuma ile tekrar güldü. İranlı turistler, Ünlü markaların indirimlerinden yararlanmak için kente akın etti.

İran’da katliam hazırlığı! 15 bine yakın protestocuya ölüm cezası verilmesi onaylandı

İran’da 13 Eylül günü başörtüsünü kurallara Müsait takmadığı gerekçesiyle gözaltına alınmasının akabinde komalık bir halde kaldırıldığı …