Tag

Engelli

Engelliler haftası ne zaman? Engelliler haftası bu hafta mı, tatil mi olacak? Engelliler haftası sözleri ve mesajları nedir?

Engelliler Haftası, Birleşmiş Milletler’e Üye 156 ülkede tıpkı tarihlerde kutlanan Özel haftadır ve merak edilenler ortasında Engelliler haftası ne vakit? Engelliler haftası bu hafta mı, tatil mi olacak? Engelliler haftası kelamları ve bildirileri nedir? soruları yer aldı. İşte ayrıntılar…

Saraybosna’da Türk Filmleri Haftası’nda “Buğday Tanesi” gösterildi

Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da, bu Yıl 10’uncusu düzenlenen Türk Sinemaları Haftası’nda engelli Milletvekili Serkan Bayram’ın hayat öyküsünün anlatıldığı “Buğday Tanesi” sineması gösterildi.

Trabzon’da “Bana Maviyi Anlat” filminin galası yapıldı

Trabzon’da, görme engelli oyuncu Fatma Tezgit ile işitme engelli oyuncu Berk Aydın’ın baş rollerini paylaştığı “Bana Maviyi Anlat” sinemasının gala gösterimi yapıldı.

Serkan Bayram’ın “Buğday Tanesi” filminin galası yapıldı! Siyaset ve sanat dünyasından önemli isimler katıldı

İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın çaba dolu hayat kıssasını anlatan “Buğday Tanesi” sinemasının galası, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Galada “Bu sineması izleyen rastgele engelli bir kardeşimin içinde bir ümit belirirse bilin ki işte o Vakit bu sinema gayesine ulaşmış olur” biçiminde konuşan Serkan Bayram, sinemasının gelirinin Yine engelliler için kullanılacağını söyledi.