Tag

Çocuklar

Amasyalı tiyatrocular depremzede çocuklar için yeniden sahnede

Amasyalı tiyatrocular depremzede çocuklar için tekrar sahnedeAMASYA Amasya’dan 6 Şubat’taki sarsıntıların vurduğu vilayetlere giderek afetin izini ve ruhsal tesirlerini azaltmak hedefiyle çocuklara yönelik oyunlar sahneleyen Maydanoz Sapları Tiyatro takımı tekrar kolları sıvadı.

3. İstanbul Karavan Festivali başladı

3. İstanbul Karavan Şenliği başladı Kimisi sörfle denize açıldı, kimisi zipline aktifliğine katılarak adrenalin dolu dakikalar yaşadı Bu Yıl 3.’sü düzenlenen İstanbul Karavan Şenliği, Kilyos’ta başladı.

Küçükçekmece’de SMA hastaları yararına resim sergisi

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, İranlı sanatçı Ahmedi Shoeib eğitmenliğindeki 46 sanatkarın SMA hastası çocuklar için hazırladığı fotoğraflardan oluşan dayanışma standına mesken sahipliği yaptı. ‘Bir hayat da Sen Ver’ başlıklı 110 adet yapıtın yer aldığı sergiden elde edilen gelir, SMA hastası çocukların tedavisi için bağışlanacak.

Menderes Belediyesi Uçurtma Şenliği Samandağ’da yapılacak

Menderes Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü tarafından her Yıl klâsik olarak gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği, bu Yıl 6 Mayıs’ta Hatay’ın Samandağ ilçesinde gerçekleştirilecek.

Almanya’dan Müslüman ailenin çocuklarına skandal LGBT kararı

Argümana nazaran Almanya’nın Bremerhaven kentinde yaşayan Müslüman bir ailenin iki çocuğu, ebeveynlerinin LGBT’nin İslam dinine Müsait olmadığına dair öğrettiği bilgiler gerekçesiyle ailenin elinden alınarak Alman Gençlik Dairesi’ne (Jugendamt) teslim edildi.

Çocuklardan Tuzla’daki Yaşlılar Merkezi’ne bayram ziyareti

Tuzla’daki 3-6 ıslak ortasındaki çocuklar ve İdadi öğrencileri Yaşlılar Merkezi’ne giderek 65 ıslak üstü büyüklerini ziyaret edip, bayramlarını kutladı.

‘Dijitale Kalpten Bağlı Aile’ kitap serisi, ücretsiz dağıtılacak

RADYO ve Televizyon Üst Heyeti ile Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi öncülüğünde, çocuklar ve ebeveynlere dijital okuryazarlık kazandırılması için çıkarılan ‘Dijitale Kalpten Bağlı Aile’ kitap serisi, bütün Kamu kütüphanelerinde fiyatsız dağıtılacak.

Deprem bölgelerini gezerek çocuklara tiyatro gösteriminde bulunuyorlar

Sarsıntı bölgelerini gezerek çocuklara tiyatro gösteriminde bulunuyorlar Depremzede çocuklar çadır kentte pür dikkat tiyatro gösterisini izledi Kahramanmaraş merkezli 2 Aka zelzelenin akabinde Mersin’den Diyarbakır’a gelen Mersin Devlet Opera ve Balesi Sanatkarları, depremzede çocuklar için…

Tiyatrocular deprem bölgesinde oyunlarıyla çocuklarda afetin izini silmeye çalışıyor

Erzurum’dan sarsıntıların tesirli olduğu Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya’ya giden tiyatro grubu, palyaço kostümleriyle oyun oynadığı çocuklarda zelzelenin izini ve afetin ruhsal tesirlerini azaltmaya çalışıyor.