DS Automobiles Formula E’nin yeni dönemi için Stoffel Vandoorne ile anlaştı

Genel, Gezilecek Yerler Kas 06, 2022 Yorum Yok

DS Automobiles, Formula E’nin üçüncü devrine başlarken, 2022-2023 dönemi için nihayet dünya şampiyonu Stoffel Vandoorne‘u ekibe kattığını duyurdu.

DS Automobiles, daha süratli ve daha verimli olacak üçüncü jenerasyon araçların rekabetçi çıkışının arifesinde, motor sporlarının en Aka isimlerinden biri olan Penske Autosport ile Amel birliği yaparak Formula E öyküsünde yeni bir sayfa açıyor. Bu yeni paydaşlığı başlatmak için DS Penske Formula E Grubu, 9. döneme şampiyonanın en başarılı iki ismiyle giriyor. Dünya şampiyonu Stoffel Vandoorne ve Formule E tarihindeki Biricik ikili dünya şampiyonu olan Jean-Eric Vergne Birlikte yarışacak. Ekibe katıldığından bu yana Fazla sayıda zafer ve podyum elde eden “JEV”, üst üste beşinci dönemde da Fransız kadroda yer alıyor.

2015’te Formula E’ye katılan birinci Aka Müstahsil olan DS Automobiles, her Vakit Değerli bir araştırma ve geliştirme merkezi olan %100 elektrikli şampiyonadaki macerasına devam ediyor. Markanın dünyanın dört bir yanındaki sokak pistlerinde edindiği tecrübeler, yollarda günlük kullanım için geliştirilen var ve gelecekte yollara çıkacak elektrikli araçların üzerinde çalışan ekiplere bilgi kaynağı oluyor. DS Automobiles, Penske Autosport, Stoffel Vandoorne ve Jean-Eric Vergne ile daha Çok dünya şampiyonluğu kazanmayı hedeflerken 2024’ten itibaren sırf elektrik gücüne dayanacak olan en yeni araçlara teknolojik takviye sağlamaya devam ediyor.

DS Performance Yöneticisi Thomas Chevaucher; “Yeni bir birlikteliğin başlangıcı her Vakit değerlidir ve DS Performance olarak hepimiz Penske Autosport ile bu yeni maceraya başlamak için sabırsızlanıyoruz. ve bu iştirake, kadroya iki dünya şampiyonunu katarak Mümkün olan en yeterli biçimde başlıyoruz! Stoffel ve Jean-Eric sayesinde muhtemelen en uygun takımlardan birine ve birebir vakitte griddeki en süratli pilot ikilisine sahibiz. DS Performance’ın Güç aktarma organları ve yazılım uzmanlığıyla zafer ve şampiyonluk avına devam etmek için Dava bir konumdayız” açıklamasında bulundu.

Penske Autosport’un kurucusu ve sahibi Jay Penske ise “Mükemmellik arayışımızdaki tutkularımızı paylaşan ikonik bir otomotiv markası olan DS Automobiles ile iştirak yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, grubumuz için Kıymetli bir dönüm noktası ve yıllardır dört gözle beklediğimiz bir şey. Performans ve muvaffakiyet arayışımızdaki teknolojik hudutları Birlikte zorlayacağız. Dünya şampiyonu pilot Stoffel ve iki Defa şampiyon olan Jean-Eric ile griddeki en kuvvetli takımlardan birine sahip olduğumuzdan eminim!” dedi.

Son Formula E dünya şampiyonu Stoffel Vandoorne ise bahisle ilgili olarak “Önümüzdeki dönemden itibaren DS PENSKE’ye katılacağım için nitekim Fazla memnunum. Mercedes’te geçirdiğim dört yılın akabinde benim için Aka bir değişiklik olacak ancak grupla çalışmaya başlayacağım için Fazla heyecanlıyım. DS geçmişte iki Defa pilotlar ve gruplar şampiyonluklarını kazanarak eksiksiz sonuçlar elde etti. Bu düzgün bir rekor ve umarım Fazla geçmeden ben de bu başarılara katkıda bulunabilirim! Formula E’deki Biricik ikili şampiyonla Birlikte yarışmak da Aka bir zevk. 9. dönem için JEV ve benim en kuvvetli takımlardan birini oluşturacağımıza inanıyorum. Şu anda 3. jenerasyon araçla tam hazırlık modundayız ve ben de yeni kadromla yeni bir kıssaya başlıyorum. Bunlar önümüzdeki yıllar için heyecan verici iki görev! Kesin olan şu ki piste Geri dönmek, dünya şampiyonluğu unvanımı korumak için savaşmak ve birçok kupa almak için sabırsızlanıyorum” açıklamasında bulundu.

2018 ve 2019 Formula E şampiyonu Jean-Éric Vergne ise “DS ile macerama devam edeceğim için nihayet derece memnunum. Birlikte katıldığımız birinci yarış 2015 yılındaydı ve birlikteliğimizin Formula E tarihinde Aka bir tesir yarattığına inanıyorum. DS ve birkaç yıldır benimle Birlikte olan mükemmel mühendisleriyle 28 podyum, 10 birincilik elde ettik ve elbette iki Kez pilotlar ve gruplar şampiyonluklarını kazandık. Bu dönemler boyunca grupla hem insani hem de sportif seviyede nitekim kuvvetli bir ilgi ve itimat inşa ettik. Ayrıyeten dünya motor sporlarında Aka bir İsim olan PENSKE ile paydaşlığı ve Stoffel ile sağlam bir ikili olmayı dört gözle bekliyorum. Bugün grup için yeni bir periyodun başlangıcı ve DS PENSKE’yi en üst seviyede temsil etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 3. jenerasyon araç bize pistlerde kuvvetli performanslar sergilemeye devam etmemiz için yeni fırsatlar sunuyor ve ben de daha Çok şampiyonluk için çaba etmek üzere her zamankinden daha Çok motive olmuş durumdayım!” dedi.

DS Automobiles CEO’su Béatrice Foucher de yeni Amel birliğiyle ilgili olarak “Dünyanın dört bir yanındaki Aka kentlerde gerçekleştirilen yarışları ve karbon nötr sertifikasıyla Formula E, global motor sporlarındaki en heyecan verici ve ileri dönük rekabetlerinden biri. Bu yeni periyotta yarış dünyasında gerçek bir memleketler arası marka olan Penske Autosport ile bir paydaşlık kurmaktan heyecan duyuyoruz. DS elçimiz ve ikili şampiyon Jean-Eric Vergne ile Formula E’deki maceramıza devam etmekten ve nihayet dünya şampiyonu Stoffel Vandoorne’u ekibe katmaktan da gurur duyuyoruz. Formula E’deki tecrübemiz, müşterilerimize en düzgün eseri sunabilmek için yarış araçlarımızdaki teknolojiyi günlük yol araçlarımıza aktarmamıza Yardımcı oldu. Elektrifikasyon, kuruluşundan bu yana markanın stratejisinin tam merkezinde yer alıyor. Bu avangart ruh DNA’mızın derinliklerine işlediği için, 2024’ten itibaren sadece %100 elektrikli arabaları piyasaya sürerek hudutları zorlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir