Karsan’a iki yeni küresel ödül!

Genel, Gezilecek Yerler Kas 06, 2022 Yorum Yok

İleri teknolojili mobilite tahlilleriyle dikkat çeken Karsan, e-ATA modeli ile kazandığı Sustainable Bus of The Year 2023’ten sonra bir itibarlı mükafatın daha sahibi oldu. 2022 “Global Business Excellence” Ödülleri’nin “Olağanüstü Marka Dönüşümü” kategorisinde birinci olan Karsan, bununla Bir arada Otonom e-ATAK ile de “Olağanüstü İnnovasyon” kategorisinde ipi göğüslemeyi başardı. Uzmanlardan oluşan hayli geniş ve Müstakil bir heyete sahip olan “Global Business Excellence” mükafatları; finansal sonuçlar, inovasyon, müşteri, çalışan, yatırımcı ve toplumsal faydayı dikkate alarak kazananları her kategori ve kesim için güçlü kriterlere nazaran seçiyor.

Olağan Marka Dönüşümü kategorisinde birinci olan Karsan ile ilgili görüşlerini aktaran heyet lideri, “Türkiye’nin ticari araç üreticisi Karsan, nihayet beş yılda yenilikçi teknolojilerle Değerli etap kaydetti ve toplu taşımada elektrikli evrimin öncüsü oldu. Şirket, dünya genelinde kullanılmakta olan nihayet Tertip elektrikli ve otonom araç teknolojilerine öncülük ediyor. Şoförsüz bir elektrikli otobüs de iç olmak üzere toplu ulaşımda bütün boyutlarda elektrikli Eser gamını pazara süren birinci ve Biricik Avrupalı marka olduğu ve ulaşımın geleceğine öncülük ettiği için Karsan’ı kutlama ediyoruz” dedi.

Karsan CEO’su Okan Baş

“Ürettiğimiz modeller ve teknolojilerle en güzel olmaya devam ediyoruz”

Alınan mükafatla ilgili görüşlerini açıklayan Karsan CEO’su Okan Baş, “12 metre elektrikli e-ATA modelimiz ile kazandığımız Sustainable Bus of The Year 2023’ten sonra bir itibarlı mükafatı daha kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Müsabakada “Olağanüstü İnnovasyon” kategorisinde Avrupa ve Amerika’da birincileri başarak şuanda gerçek bir rotada yolcu taşımakta olan Otonom e-ATAK projemizle Ödül aldık. “Olağanüstü Marka Dönüşümü” kategorisinde ise nihayet 5 Yıl içinde, e-JEST ile başlayan, gerisinden e-ATAK, Otonom e-ATAK ve sonrasında da 10-12-18 metre e-ATA modellerimiz ile elektrikli mobilite dönüşümüne öncülük ettiğimiz Karsan Electric Evolution stratejimizle Ödül kazandık. Bu mükafatlar dünyanın en yüksek profilli ödüllerinden biri olması sebebiyle bizim için başka bir değere sahip. Verilen mükafatların ortak noktası ise; kazanan şirketlerin işlerinde nitekim en uygunu olması. Biz de Karsan olarak gerek geliştirip ürettiğimiz ileri teknolojili modellerimiz gerekse toplu ulaşımın elektrikli dönüşümünde oynadığımız öncü rol ile geleceğin mobilitesinde daima bir adım önde olmak için çalışıyoruz. Bu mükafatın kazanılmasında emeği olan bütün Karsan çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir