Stellantis Paris Araba Fuarı’nda elektrikli araç vizyonunu sergiledi

Genel, Gezilecek Yerler Kas 06, 2022 Yorum Yok

Stellantis, 2024 yılına kadar 28 adet büsbütün yeni elektrikli modeli pazara sunmayı planlarken, Paris Araba Fuarı’nda şirketin en yeni teknolojilerini, Varlıklı elektrikli Eser gamı ve istikbal planlarının en yeni örneklerini sergiledi.

Stellantis CEO’su Carlos Tavares; “Tüm rakiplerimizden evvel, 2038 yılında karbon nötr olma taahhüdümüzün sağlayabileceği yararları Paris Araba Fuarı’nda bir Kez daha sergileme bahtı bulduk. Fransa’daki 12 montaj ve komponent fabrikamızda 12 farklı Stellantis elektrikli modelini üretiyoruz. Ticari ve endüstriyel liderliğimizi bu manada sürdürmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. Tavares ayrıyeten, “Yeni Peugeot e-308 ve e-408 modellerini Mulhouse tesisimizde üretmeyi seçtik. Bu seçim, Stellantis’in toplumsal ortaklarıyla birlikte, üretime dayalı, ileriye dönük bir yaklaşımla, sanayiye, ‘içten yanmalı motor periyodunun sonrası’ için kuvvetli bir istikbal oluşturma yaklaşımını teyit ediyor” açıklamasında bulundu.

Stellantis CEO’su Carlos Tavares

Elektrik üretiminin geleceği

Stellantis CEO’su Carlos Tavares, fuar kapsamında Mulhouse fabrikasının yeni Peugeot e-308 ve e-308 SW ile Peugeot e-408 modellerini üreteceğini de açıkladı. Şirket, 2024 yılına kadar Fransa’da 5 fabrikada 1 milyon araç üretim kapasitesi ile Yekün 12 batarya elektrikli araç (BEV) üretmeyi amaçlıyor. Ayrıyeten, Fransa’daki 7 tesiste Temel elektrik bileşenleri (e-motorlar), e-DCT şanzımanlar ve bataryalar üretilecek.

Paris Araba Fuarı’ndaki Eser yenilikleri

DS Automobiles, dünyada birçok unsur imza atarak, Değerli oranda genç ve büsbütün elektrikli Eser yelpazesiyle fuarda atılım yaptı. 402 km’ye kadar menzil sunan ve büsbütün elektrikli olarak birinci Sefer tanıtılan yeni DS 3 E-Tense, gelişmiş menzile sahip şarj edilebilir hibrit versiyonuyla DS 4; DS Performance ile geliştirilen yeni DS 7 E-Tense 4×4 360 ve DS 9 Opéra Premiere; Paris Araba Fuarı 2022’deki yenilikler ortasında yer aldı.

Peugeot ise 408’in dünya tanıtımına ek olarak, Fransa’nın en Fazla satılan elektrikli aracı olan Peugeot e-208’in yeni, 400 km menzilli versiyonunu sergiledi. Peugeot birebir vakitte, yeni jenerasyon e-Native arabalara yönelik vizyonu olan Peugeot Inception Concept’i önümüzdeki haftalarda tanıtacağını açıkladı. Peugeot Inception Concept, markanın büsbütün elektrikli Eser gamına odaklanarak Kıymetli bir atılım yapacak.

Stellantis ayrıyeten, ziyaretçilerin sanayinin birinci hidrojen yakıt hücreli minibüsleri hakkında daha Çok bilgi alabileceği Özel bir standa da konut sahipliği yaptı. Şirket, fuar boyunca Peugeot e-Expert Hydrogen ve Citroën ë-Jumpy Hydrogen ile 20-30 dakikalık test sürüşlerine İmkan tanıdı.

“2030’a Gerçek Cesaretle”

Paris Araba Fuarı’nda sergilenen Stellantis’in elektrikli Eser gamı, aşağıdakiler de iç olmak üzere kümenin “2030’a Cesaretle” global amaçlarını destekliyor:

• 21 yılına kıyasla 2030 yılına kadar %50 karbon emisyonunu azaltmak ve 2038 yılına kadar net karbon sıfırı olmak.

• 10 yılın sonuna kadar Avrupa’da binek araba BEV satış karmasında %100 ve Amerika Birleşik Devletleri’nde binek araba ve hafif ticari araç BEV satış karmasında %50 maksadına ulaşmak.

• 2030 yılına kadar 75’in üzerinde BEV sunmak ve global çapta yıllık 5 milyon BEV satışına ulaşmak.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir