Dilek Ertek kimdir? istek Ertek öldü mü, neden öldü? Kaç yaşındaydı, nereli, mesleği ne?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 04, 2022 Yorum Yok

Dilek Ertek kimdir? Dünyanın en Ünlü lüks mücevher markalarından Tiffany Co.’nun uzun yıllardır Türkiye distribütörlüğünü yapan istek Ertek kimdir? istek Ertek öldü mü, neden öldü? Kaç yaşındaydı, nereli, mesleği ne? Merak ediliyor. Pekala, istek Ertek ne Amel yapıyordu? istek Ertek nasıl öldü? İşte ayrıntılar…

DİLEK ERTEK KİMDİR?

Dilek Ertek İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’nde okurken bale eğitmenliği yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık kısmı mezunu olanNew York GIA’de pırlanta eğitimi aldı. 1982’de üniversiteyi bitirince ‘ipek üzerine, fotoğraflar, desenler, tasarımlar’ yaparak Nakit kazanmaya başladı ve böylelikle kendi işini kurdu. 1995’in sonunda İstanbul’da birinci Tiffany mağazasını açtı. 20 yılı aşkın müddet Tiffany & Co.’nun distrübütörlüğünü yaptı. istek Ertek’in bir antika dükkanı bulunuyordu.

1982 yılında Amel insanı Hüseyin Yalçınkaya evlendi. Çift 2004’te boşandı. istek Ertek’in Gökçe Atuk isiminde bir oğlu var.

DİLEK ERTEK ÖLDÜ MÜ?

Türkiye’de lüks bir mücevher markasının distribütörü olan Ünlü Amel insanı istek Ertek, tatil gayesiyle gittiği Haiti’de içinde bulunduğu tekneden düşerek hayatını kaybetti. Vefat haberiyle Amel dünyasında zelzele tesiri yaratan Ertek’in cansız vücuduna ise hala ulaşılamadığı kaydedildi.

TEKNEDEN DÜŞEREK HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye Tiffany CO’nun sahibi sosyetenin Ünlü ismi istek Ertek, tatil maksadıyla gittiği Haiti’de içinde bulunduğu tekneden denize düşerek hayatını kaybetti.

CESEDİ HALA BULUNAMADI

Ertek’in vefatı yakınlarında ve Amel dünyasında şok tesiri yarattı. Cumhuriyet gazetesinin haberine nazaran Amel beşerinin cesedine hâlâ ulaşılamazken, Haiti’de arama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir