Konteynerden gelen ihbar üzerine içeri giren polis grupları daha Evvel görülmeyen bir Hadise ile karşılaştı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 04, 2022 Yorum Yok

Polis geçtiğimiz salı günü bir kişinin evcil hayvan olarak bulundurduğu timsah ile bir konteynerde yaşadığı tarafındaki ihbar üzerine konteyneri incelemeye gitti. Fakat 32 yaşındaki bir şahsın içerisinde yaşadığı konteynerde polis, timsahın yanı sıra, inek de buldu. Pierce County güvenlik Müdürlüğü’nden Darren Moss, konteynerde evcil hayvan olarak beslenen bir timsah ve hayli hasta olduğu anlaşılan bir inek tespit ettiklerini kaydetti.

ŞÜPHELİ ŞAHIS VE İNEK SAHİBİ BULUNAMADI

Yaklaşık 200 santimetre uzunluğunda olduğu belirtilen timsaha dair uyarılmasının ve veterinere istişaresi gerektiği bildiriminde bulunulmasının akabinde bir gün sonra Hadise yerine yine intikal eden polis, bu Kez konteynerın sahibi olan bir bayan ile karşılaştı. Konteynerin kapısının açılması üzerine içeride sadece timsahın bulunduğu, kuşkulu Şahıs ve ineğin ise konteynerde olmadığı görüldü. Hayvanların sahibi olan şahıs ile konteynerin sahibi olan bayan ortasındaki ilişkiye dair bir İzah yapılmadı.

Konuya dair yaptığı açıklamada Moss, “Washington eyaletinde bir timsaha sahip olmanıza müsaade verilmiyor. Beşerler, çiftlik hayvanları yahut evcil hayvanlar için tehdit oluşturan bu tip hayvanlara sahip olmak burada Yasa dışıdır” sözlerini kullandı.

TİMSAHIN YAŞAMASI İÇİN KÂFİ Meydan YOK

Olay yeri inceleme grupları, timsah üzere itidalli canlılar için ortam sıcaklığının hayati Ehemmiyet taşımasına Karşın Laf konusu hayvanın konteynerde buna Müsait şartlara sahip olmadığını tespit etti. Rastgele bir penceresi bulunmayan konteynerde timsahın devinim edebilmesi için kâfi Meydan da yoktu.

Hayvan Denetim vazifelileri, polis memurlarının da yardımıyla timsahı yakalamayı başardı. Moss, “Polis memurlarından biri, hayvan denetiminden vazifeliler timsahı tutarken ağzının kapalı kalmasına Yardımcı oldu” dedi. Timsah araca bindirdikten sonra, bir yabanî Ömür rehabilitasyon sığınağına teslim edildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir