Deri kayış, zincir, kilit! Çocukları alet ettikleri reklam kampanyası tepki çekince moda devi geri adım attı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

İspanyol moda markası Balenciaga‘nın nihayet reklam kampanyası reaksiyonların odağı haline geldi. Firmanın web sitesinde yer Meydan görsellerde, iki Ufak çocuğun elindeki peluş ayıcıklar dikkat çekti. Ayıcıklara esareti simgeleyen deri kayış, deri bilezik, zincir, asma kilit üzere figürlerin giydirilmesi ebeveynlerin reaksiyonunu çekti.

EBEVEYNLERDEN Misli TEPKİ

Ebeveynler, peluş oyuncağın üzerindeki Siyah dantellinin tanga üzere göründüğünü söyleyerek Balenciaga‘ya ateş püskürdü. Fotoğrafın arka planında yer Meydan mavi oyuncak çantanın da cilt bantlarla sarıldığı görüldü.

“HİÇBİRİ ‘BİR DAKİKA’ DİYE DÜŞÜNMEDİ”

Bir Twitter kullanıcısı, “Buna kaç yetişkinin karışmış olması korkutucu. Ebeveynler, fotoğrafçılar, kreatif yöneticiler, metin müellifleri, tasarım ajansı çalışanları, üretimciler, yöneticiler, reklamcılar… ve hiçbiri ‘bir dakika’ diye düşünmedi” kelamlarıyla yansısını gösterdi.

“BU çok ÜRKÜTÜCÜ VE YANLIŞ”

Sosyal medya kullanıcılarının Balenciaga‘ya yansısı şu halde: “Aman Rabbim, bu Fazla ürkütücü ve yanlış.”, “Aşırı fiyatlı çöpler için dikkat çekmek için şok ediyorlar. Eserlerin ne kadar saçma olduğuna dair toplumsal bir deney üzere ancak Yine de beşerler çöpü satın alıyor.”, “Bu fikir iğrenç ve ahlaksızlığın eşiğinde.”, “Bu çocuğun ebeveynlerini bunun anlayamadığım rastgele bir olağanlık olduğunu düşünmeye iten nedir?”, “Bu Fazla rahatsız edici bir imaj.”

“KAMPANYAYI TÜM PLATFORMLARDAN KALDIRDIK”

Tepkilerin akabinde Balenciaga Geri adım attı. Firma Instagram hesabından yaptığı açıklamada reklam kampanyasını durdurduklarını belirtti. Açıklamada şu tabirlere yer verildi: “Tatil kampanyamızın yol açmış olabileceği her türlü kusur için samimiyetle özür dileriz. Peluş ayı çantalarımız bu kampanyada çocukların yanında yer almamalıydı. Kampanyayı bütün platformlardan anında kaldırdık.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir