geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İngiltere Kralı 3’üncü Charles’ın taç giyme törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İngiltere Kralı 3’üncü Charles’ın taç giyme törenine katıldı

admin admin -
12 0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve eşi Hümeyra Oktay, İngiltere Hükümdarı 3’üncü Charles’ın taç giyme merasiminde Türkiye’yi temsil etti. Kral 3’üncü Charles’ın taç giyme merasimine, Kraliyet ailesi üyelerinin yanı Dizi dünyanın dört bir yanından devlet liderleri, Ünlü isimler ve hayır kurumu temsilcileri olmak üzere 2 bin 200’den Çok davetli katıldı.

RESEPSİYONA KATILDI

Londra temasları kapsamında, 5 Mayıs akşamı Buckingham Sarayı’nda 3’üncü Charles’ın davetli konuk heyet liderleri onuruna verdiği resepsiyona katılan Oktay, Kral 3’üncü Charles ile bir mühlet sohbet etti. Sohbet esnasında Charles, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarını iletirken Oktay da Charles’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini söyleyerek tebriklerini bildirdi.

OKTAY, DÜNYA BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞTÜ

Resepsiyonda Fazla sayıda devlet lideriyle görüşen Oktay, İngiltere Hükümdarı 3. Charles, Galler Prensi William ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’la resepsiyonda bir ortaya geldi. Oktay ve Sunak’ın gerçekleştirdiği görüşmede Türkiye ve İngiltere alakaları ele alındı. Oktay, Malezya Hükümdarı 2. Abdullah, Ürdün Hükümdarı 2. Abdullah, Lübnan Başbakanı Necip Mikati,Sri Lanka Cumhurbaşkanı Ranil Wickremesinghe, Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Pir El Ghazouani, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda, Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed al Sani ve İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile de görüşmeler gerçekleştirdi.Oktay, ayrıyeten Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Gambiya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhammed Jallow, Kırgızistan Bakanlar Konseyi reis Yardımcısı Edil Baysalov, Azerbaycan Meclis Lideri Sahiba Gafarova ve Saint Vincent and the Grenadines Başbakanı Ralph Gonsalves ile de görüştü.

TÜRK CUMHURİYETİ YETKİLİLERİ İLE BİR ORTAYA GELDİ

Kral 3’üncü Charles’ın taç giyme merasimi öncesi Türk Cumhuriyetleri başkanları ile bir ortaya gelen Oktay; Azerbaycan Meclis Lideri Sahiba Gafarova, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Jamshid Kuchkarov, Kırgızistan Bakanlar Şurası reis Yardımcısı Edil Baysalov, Kırgızistan Londra Büyükelçisi Ulan Djusupov, Özbekistan Londra Büyükelçisi Said Rustemov, Azerbaycan Londra Büyükelçisi Elin Süleymanov ve Kazakistan Londra Büyükelçisi Magzhan Ilyassov ile bir ortaya geldi. Görüşmenin akabinde Birlikte Hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir