Çorum: Koç Topluluğu Çorum’da İlköğretim Okulu Onaracak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

‘Eğitime Yüzde 100 Takviye Kampanyası’ çerçevesinde, bir ilköğretim okulunun tamirini üstlenen Koç Topluluğu ile Valilik ortasında protokol imzalandı.

Çorum Valisi Hüseyin Poroy’un makamında düzenlenen ve ulusal Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal’ın da Amade bulunduğu merasime, Koç topluluğu ismine katılan Arçelik Bayi Faruk Kaleli, Zafer İlköğretim Okulu’nun tamirinin, Koç Topluluğu tarafından yapılacağını bildirdi. Tatilin başlamasıyla birlikte, kısa müddette okulun tamiratının tamamlanacağını anlatan Faruk Kaleli, ”Koç Topluluğu her Yıl ülke genelinde ‘Küçük onarım’ başlığı ismi altında kampanyalarla eğitime dayanakta bulunuyor. Bu kampanya kapsamında Çorum’a da 5 bin dolar Nakit gönderildi. Koç Topluluğu’nun bayileri olarak bizler de ortamızda 5 bin dolar daha toplayıp 10 bin dolarlık bir bağışla, Zafer İlköğretim Okulu’nun tamirini tamamlayacağız” dedi. Vali Hüseyin Poroy ise, Çorum’da ‘Eğitime Yüzde 100 Takviye Kampanyası’na yapılan katkıların Kıymetli lakin kâfi olmadığını belirterek, hayırseverlerden kampanyaya daha Çok takviye olmalarını istedi. ulusal Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal da, Çorum’da 2003 yılı Eylül ayında başlatılan Eğitime Yüzde 100 Dayanak Kampanyası çerçevesinde bugüne kadar 3 milyon 400 bin YTL birebir ve nakdi yardımda bulunulduğunu kaydetti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir