geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Çeşme Tiyatro Günleri 2023’te tiyatroseverlerle buluşuyor

Çeşme Tiyatro Günleri 2023’te tiyatroseverlerle buluşuyor

admin admin -
11 0

Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Çeşme Tiyatro Günleri 3-7 Mayıs 2023 tarihleri ortasında tiyatroseverlerle buluşacak.

Tiyatro Günleri kapsamında birinci olarak Türk Tiyatrosu’nun duayen ismi Yıldız Kenter anısına, sanatkarın yıllarca sahnelediği Ben Anadolu oyunu, Ayça Bingöl’ün yorumu ile izleyicinin karşısına çıkacak.

4 Mayıs Perşembe günü Tiyatro Lotus’un ‘Bir Alzheimer’ın Anıları’ isimli tiyatro oyunu sahnelenecek. Başarılı tiyatrocu Mustafa Kırantepe’nin Biricik Benlik oyunu, bir tiyatro oyuncusunun, oyuna çıkmadan Evvel aldığı şok haberin de tesiriyle kendi öyküsünü seyirciyle paylaşmasını mevzu alıyor.

5 Mayıs Cuma günü ise bol ödüllü ‘Sevgili Arsız Vefat: Dirmit’ oyunu, Çeşmeli tiyatroseverlerle buluşacak. Tanınan müellif Latife Tekin’in romanından uyarlanan ve farklı kategorilerde Fazla sayıda mükafata layık görülen oyun Çeşme’de izleyicinin beğenisine sunulacak.

6 Mayıs Cumartesi günü de Tiyatro Hemhal’in Biricik Benlik oyunu ‘N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali’, Hakan Emre Ünal’ın etkileyici performansı ve yaratıcı Fer dizaynıyla seyirci karşısına çıkacak.

Tiyatro Günleri’nin kapanışını ise 7 Mayıs Pazar günü ‘Herkes Kocama Benziyor’ oyunuyla yapılacak. Pınar Güntürkün’ün çarpıcı performansıyla dikkat çeken oyun mizah ve Öfke dozundaki istikrar ile klişeleşmiş bayana yönelik şiddet oyunlarından ayrılıyor.

Çeşme Belediye Lideri M. Ekrem Oran, bütün sanatseverleri Çeşme Aya Haralambos Kilisesi’nde gerçekleşecek Çeşme Tiyatro Günleri’ne Davet etti.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir