Torbalı Belediyesi Hıdırellez’i kutluyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 03, 2023 Yorum Yok

Torbalı Belediyesi, baharın müjdecisi, Rahmet ve rahmetin simgesi olarak kabul edilen Hıdırellez‘i kutlamak için 5 Mayıs Cuma günü Çaybaşı’da program düzenleyecek.

Merhum Torbalı Belediye Lideri İsmail Uygur tarafından anane haline getirilen Hıdırellez şenliği bu Yıl yine düzenleniyor. Dileklerin tutulup, ateşlerin yakılacağı gece için Torbalı Belediyesi hazırlıklarını Aka oranda tamamladı. Cuma günü saat 20.30’da Çaybaşı Kafetarya’da başlayacak programda DJ Yılmaz sahne alacak. Gecede, ‘Roman Ateşi’ dans gösterisi de ilçelilerle buluşacak.

BAŞKAN TEKİN’DEN DAVET

Hıdırellez geleneğini sürdürmeye devam edeceklerini belirten Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, bütün yurttaşları Hıdırellez aktifliklerine Davet etti. Bu Cin toplumsal etkinliklere Ehemmiyet verdiklerini aktaran Tekin, “Öz kültürümüzün bir modülü olan Hıdırellez şenliklerini halkımızla birlik ve beraberlik hislerimizi pekiştirmek ve geçmişi canlı tutmak emeliyle coşku içinde kutlayacağız. Özümüzü, kültürümüzü Anlatım eden kıymetlerimize sahip çıkma, yaşatma ismine herkese misyonlar düşmektedir. Biz de Torbalı Belediyesi olarak üzerimize düşeni her Vakit yapmaya hazırız. bütün Torbalı halkını cuma günü akşam düzenleyeceğimiz Hıdırellez şenliğimize bekliyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir