Gençlerin yeni buluşma noktası ‘Genç Adres’ açıldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 03, 2023 Yorum Yok

Gençlerin yeni buluşma noktası ‘Genç Adres’ açıldı

İSTANBUL Sultanbeyli Belediyesi’nin gençler için hayata geçirdiği Genç Adres; Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve gençlerin ağır iştirakiyle hizmete girdi. Konseptini gençlerin belirlediği Genç Adres, gençlerin yeni buluşma noktası olacak.

Sultanbeyli’de kalıcı yatırımlar süratle hayata geçiriliyor. Yakın bir vakitte Genç Akademi’yi hizmete Meydan belediye, artık de Genç Adres projesini tamamlayarak ilçe gençlerinin hizmetine sundu. Genç Adres projesi hazırlanırken Sultanbeyli Belediyesi toplumsal medya üzerinden gençlere proje içerisinde hangi alanları görmek istediklerini sordu. Ankete yapılan dönüşler projenin ayrıntısını ortaya çıkardı. Genç Adres büsbütün gençlerin isteklerine nazaran tasarlandı. Hizmete giren proje içerisinde kütüphane, e-spor merkezi, girişimcilik ofisi, genç kafe, Youtube stüdyosu üzere alanlar bulunuyor.

“Belediyemiz her türlü imkanı sağlıyor”

Açılış programında konuşan Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Biz Sultanbeyli’yi Fazla seviyoruz. Sultanbeyli’ye her geldiğimizde hoşluk buluyoruz. Yeniden o hoşluğu, muhabbeti, aşkı, sevdayı görüyoruz. Önderimize olan inancı, inancı görüyoruz. Muhabbetiniz, sevdanız her Vakit daim olsun Sultanbeyli. Bugün genç kardeşlerimiz, öğrencilerimiz için hazırladığımız Genç Adres’imizin açılışı için buradayız. Emin olun Sultanbeyli’ye gelmekten, hizmet etmekten, sizlerle bir ortada olmaktan Dolayı Aka bir Haysiyet duyuyoruz. Bizim ailemiz, evlatlarımız, annemiz, babamız, kardeşlerimiz burada. Biz daima kardeşlerimizle Birlikte olduk. güç günde daima kardeşlerimizin yanındaydık. Ne Vakit milletimiz zora düşse sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde kardeşlerimizin Çabucak dizinin tabanında olduk. El ele verdik. Gönül gönüle kuvvetli Türkiye’yi inşa ettik. kuvvetli Sultanbeyli’yi inşa ettik. Genç Adres’i çocuklarımıza kazandırıyoruz. Gençlerimiz burada içeceklerini içecek, sohbet edecek, ders çalışacaklar ve büyük, kuvvetli Türkiye’yi inşa edecekler. Buna Amade mıyız gençler? Gençlerimiz burada birçok alanda yeteneklerini geliştirecek. Belediyemiz her türlü imkanı sağlıyor. Kütüphanemiz de bulunuyor. Gençlerimiz kütüphanemizde bulunan kitaplardan eğitimine katkı sağlayabilecekler. Ayrıyeten ders çalışma ve Küme alanlarında, salonlarda, konferans alanlarında birçok hizmeti inşallah sunuyor olacağız. Maksadımız, gayemiz inşallah gençlerimize daha yeterli bir istikbal sunabilmek. Sultanbeyli’miz için, İstanbul’umuz için güzel olsun.” formunda konuştu.

Açılış programında konuşan Sultanbeyli Belediye Lideri Hüseyin Keskin, “Bugün konseptini gençlerimizin belirlediği, Genç Adres’in açılışını sizlerle birlikte gerçekleştirmenin tarifsiz memnuniyetini yaşadığımızı Özellikle bilmenizi istiyorum. Türkiye büyüyor, gelişiyor, güçleniyor. Ülkemiz maziden ilham ve yürek alarak istikbalini inşa ederken Türkiye Yüzyılı misyonuna biz de iftihar verici yapıtları ilçemize kazandırmak için ağır Uğraş harcıyoruz. Kararlılıkla yürüdüğümüz bu yolda en Aka Sıkıntı ve itimat kaynağımızın siz gençlerimiz olduğunu çok uygun biliyoruz. Bu eserimizde ilçemizin her bir bölgesine kütüphane yapma hedefimizi yine göstererek Uluğ Beyefendi ismini verdiğimiz 16. kütüphanemiz siz gençlerimizin hizmetinde olacak. Genç Adres’imiz; gençlerimize ve ilçemize güzel olsun.” dedi.

Genç Adres’ten faydalanan ve açılışa katılan gençler projenin Fazla uygun olduğunu, gençleri geliştirmeye yönelik bir çalışma olduğunu, gençlerin fikrinin alınarak tasarlanmasının Kıymetli olduğunu Anlatım etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Halit Arslan – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir