Bartın’da orman yangını! Alevler geceyi aydınlattı, 4 kişi gözaltına alındı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 10, 2023 Yorum Yok

Bartın‘ın İnkumu tatil beldesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Gece saatlerinde başlayan yangının akabinde bölgeye Orman İşletme Müdürlüğüne ilişkin arazözler ile Fazla sayıda itfaiye aracı sevk edildi. Etraf vilayetlerden de destek grupların gönderildiği bölgede yangının sarp toprakta olması nedeniyle müdahale zahmetle sürdürülüyor. Yangına ormanlık alanın yanı Dizi Kıyı kıyısından da müdahale başlatıldı.

4 KİŞİ GÖZALTINDA

Yangının çıkış nedeni araştırılırken olayla ilgilisi olabileceğinden şüphelenilen 4 kişinin Bartın Vilayet Jandarma Komutanlığına bağlı takımlarca gözaltına alındığı öğrenildi.

YANGIN SÜRÜYOR

Bartın Belediye Lideri Cemal Akın yangınla ilgili açıklamasında, “Gece yarısı başlayan bir yangın var. Ormanda Fazla Aka bir alanda değil lakin genişlemesi beklenen. rüzgar da var. Ormanın bütün takımları burada. Belediyemizin bütün grupları burada. Etraf vilayetlerden destek de istenildi. Yangın devam ediyor. Şu anda 3 dönümlük bir alanda olduğu Anlatım ediliyor. Müdahalesini yapıyoruz şu anda.” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir