Asya borsaları satıcılı seyretti

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 03, 2023 Yorum Yok

Asya borsaları, satış yüklü bir seyir izledi.

Asya’da, ABD Merkez Bankası’nın ( Fed ) bugün açıklayacağı Nakit siyaseti kararları ve Fed Lideri Jerome Powell’ın toplantı sonrası yapacağı kelamla yönlendirmeler yatırımcıların odağında olurken, bankacılık dalına ait tasaların yine artmasıyla Pay piyasaları negatif bir seyir izledi.

Para piyasalarında, Fed’in yüzde 90 ihtimalle siyaset faizini 25 baz puan artırmasına Kesin gözüyle bakılırken, siyaset metni ve Fed Lideri Powell’ın açıklamalarından alınacak sinyallerin piyasaların istikameti üzerinde tesirli olması bekleniyor.

Asya’da bugün Japonya ve Çin’de tatil olması hasebiyle süreç gerçekleşmezken, bankacılık bölümüne ait kaygıların tekrar gündeme gelmesi Aleni olan piyasalarda satış baskısını destekledi.

Söz konusu gelişmelerle kapanışta Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 0,91 azalışla 2.501 puan, dolar/yen paritesi evvelki kapanışın yüzde 0,5 altında 135,8’den süreç görüyor.

Hindistan’da Sensex endeksi yüzde 0,29 düşüşle 61.178 puanda ve Hong Kong’da Hang Seng endeksi yüzde 1,38 gerileyerek 19.654 puanda seyrediyor.

Kaynak: AA / Duhan Değirmenci – iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir