geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Tatil bölgelerinde lüks siteler yatırımın gözdesi

Tatil bölgelerinde lüks siteler yatırımın gözdesi

admin admin -
14 0

Gayrimenkul Uzmanı Şule Alp, yatırımcıların yaz aylarının gelmesiyle tatil bölgelerine İlgi gösterdiklerini Anlatım ederek, vatandaşların Fazla katlı olmayan ve toplumsal imkanları Çok olan sitelere İlgi gösterdiğini söyledi.

Yaz aylarının gelmesiyle gayrimenkul satışlarında hareketlilik bekleniyor. Gurbetçi vatandaşların yanı Dizi yatırımcıların ilgisi ise tatil yörelerine kaymış durumda. Mevzuyla ilgili konuşan Gayrimenkul Uzmanı Şule Alp, Özellikle toplumsal tesislerinin gelişmiş, Fazla katlı olmayan sitelere ilginin ağır olduğunu belirtti.

Yaz aylarında yüksek kira getirisi ile dikkat çeken lüks sitelerde bulunan gayrimenkullerin satışlarında artış olduğuna dikkat çeken Alp, şunları söyledi:

“Yaz aylarına girdiğimiz şu sıralarda tatil bölgelerinde gayrimenkul bölümünde hareketlilik başladı. Yatırımcılar ve gurbetçi vatandaşlarımız bu bölgeye yatırım yapıyorlar. Bilhassa lüks sitelere İlgi fazla. Müşterilerimiz toplumsal tesisi gelişmiş, Fazla katlı olmayan gayrimenkullere yönelmiş durumda. Oralardaki bu hareketlilik ise inşaat dalının yüzünü güldürmeye başladı. Yapılan yatırım ile yaz aylarında yüksek kira getirisi elde ediliyor. Gurbetçi vatandaşlarımız bu yüzden daha Fazla talep ediyor. Kiralamak isteyen vatandaşlarımız da bu durumdan şad. Her geçen gün tatil bölgelerinde bu konutların sayılarında artış yaşanıyor. İlerleyen süreçlerde gelen yabancı turistlerin de bu gayrimenkulleri kiralamada daha istekli olacağını düşünüyorum” dedi.

“Yatırımcının bir kısmı sandıktan çıkacak sonucu bekliyor”

“Gayrimenkul alanına yatırım yapmak isteyen müşterilerimizin kimileri ise seçim sonunu bekliyor” diyen Alp, “Seçimde çıkacak sonuçlar iktisatta oluşacak itimadı bekleyenler de var. Yatırımcılar, gayrimenkul yatırımlarında iktisatta ve ticarette istikrar ortamı istiyor. Yeni bir düzey ve iktisatta yaşanacak farklı metotlar yatırımcıyı da huzursuz ediyor. Buda yatırımları ister istemez seçim sonrasında itiyor. Seçim sonrasında sağlanacak itimat ortamıyla Özellikle tatil yörelerinde gayrimenkul alanında bir patlama yaşanmasını bekliyoruz” diye konuştu. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir