Arkadaşını otel balkonundan atıp, öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan İngiliz kadına tahliye

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 14, 2022 Yorum Yok

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı otelin balkonundan düşüp, hayatını kaybeden İngiliz Pegram Reece’i (22), öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mary Meyers Kayley (31) isimli bayan, ilçeyi terk etmemek koşuluyla tahliye edildi.

İngiltere’den Manavgat’ın Side Mahallesi’ndeki 5 yıldızlı bir otele tatil için arkadaşı İngiliz Mary Meyers Kayley ile gelen Pegram Reece, 12 Mart’ta otelin balkonundan düşüp, hayatını kaybetti. Çalışma başlatan jandarma takımları, maktul ile arkadaşı Kayley’in olaydan Evvel odada tartışıp, arbede ettiklerini belirledi. Gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen Kayley, ‘kasten öldürme’ cürmünden tutuklandı. Yapılan incelemede Reece’in kanında kokain tespit edildi.

TUTUKLU SANIK İÇİN ÖMÜR UZUNLUĞU MAHPUS TALEBİOlayla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nca iddianame hazırlandı. İddianamede, maktul ile şüphelinin 11 Mart’ta tatil yapmak için Side’ye geldikleri belirtilerek, İngiliz asıllı Pegram Reece’nin saat 03.00 sıralarında vazifeli Emniyet görevlisince otel odasının balkon kısmının alt kısmında Çehre üstü yatar ve hareketsiz halde bulunmasının akabinde soruşturma başlatıldığı anlatıldı. İddianamede, kıskançlık nedeniyle maktul ile tartışan şüphelinin, aldığı alkolün tesiri ile Pegram Reece’in kıyafetlerini otel odasının balkonundan attığı, akabinde bir formda etkisiz hale getirmek için maktulü balkondan atıp, vefatına sebebiyet verdiği belirtildi. Şüphelinin ‘kasten öldürme’ cürmünü işlendiğini belirten savcı, ömür uzunluğu mahpus cezası talep etti.Davanın ikinci duruşması, Manavgat 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada Anlatım veren Mary Meyers Kayley, “İlaçlar kullanıyorum. Ruhsal rahatsızlığımın olduğunu düşünüyorum. İngiltere’den raporum var; ruhsal meselelerimin olduğu yazılı. Tahliye edilmemi talep ediyorum” dedi.’BİR KİŞİ, ÖLDÜRDÜĞÜ KİŞİ İLE TIPKI YERDE DURMAZ’Sanık avukatı Murat Göl de müvekkilinin mart ayından beri tutuklu olduğunu belirterek, “Bir kişi, öldürdüğü şahıs ile tıpkı yerde durmaz. Kabahati işler işlemez Hadise yerinden kaçar. Halbuki müvekkilim kaçmayıp, otel odasında uyumuştur. Tekrar ölen Şahıs da otopsi raporundan elde edildiğine nazaran 2,48 promil alkollü olup, ayrıyeten kanında ölmeden Evvel kokain ve prozac kullandığı sabittir. Bu 3 unsurun kullanılması, hele ki Bir arada kullanılması durumunda bireyde halüsinasyon görülmesi kuvvetle mümkündür. Bu türlü bir durumda şahıslar intihar etmeye meyilli duruma gelirler. Yine müvekkilim kendisinden katbekat tartıda olan ölen şahsı kaldırıp, balkon demirinden aşağıya hakikat atması Mümkün değildir” diye konuştu.’VÜCUDUN TARTI NOKTASI BAŞ VE BEDENİN ÜST KISMIDIR’Göl, İstanbul İsimli Tıp Kurumu’ndan olayın atmadan mı düşmeden mi kaynaklandığı konusunda raporun gelmediğini de belirterek, “Olayda ölen Pegram Reece’i, velev ki atmış olduğu düşünülse dahi fizik kurallarına nazaran atılan Şahıs ayaklarının üzerine düşmesi Muhtemel değildir. Çünkü bedenin yük noktası, baş ve bedenin üst kısmıdır. Münasebetiyle baş durumuna nazaran düşmesi gerekirdi. Halbuki ölen Şahıs ayaklarının üzerine düşmüştür” diyerek, müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti de tutuklu sanığı ‘Manavgat ilçesinin dışına çıkamamak suretiyle isimli Denetim altına alınarak’ tahliyesine karar verdi. Duruşma, belgedeki eksiklerin giderilmesi için ertelendi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir