Hayatı filmlere konu olmuştu! Yıllarca havalimanında yaşayan İranlı adam hayatını kaybetti

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 14, 2022 Yorum Yok

1945 İran doğumlu Nasseri, annesini bulmak için çıktığı yolda İngiltere, Almanya, Hollanda ve Belçika’dan geçtikten sonra Fransa’ya gelmiş, Paris’e yakın Roissy-Charles-de-Gaulle Havalimanı’nda kalmaya başlamıştı.

ÖLMEDEN 2 HAFTA önce HAVALİMANINA DÖNDÜ

Nasseri, 1999’da Fransa’da mülteci statüsü ve oturma müsaadesi aldı. 2006’da hastaneye kaldırılan Nasseri, ardından bir yardım kuruluşuna bağlı sığınma konutunda, akabinde bir otelde yaşadı. Nasseri’nin birkaç hafta Evvel yine havalimanına geldiği kaydedildi.

“BU BENİM HAYALİM”

Yönetmen Steven Spielberg’in “Terminal” sinemasına ilham veren Nasseri’nin kıssası için DreamWorks’ten 250.000 dolar aldığı argüman edilmişti. Haziran 2004’te bir dergiye verdiği röportajda, “Film vizyona girdiğine nazaran artık daha yeterli bir imajım var. lakin Ömür stilim tıpkı. Memnunum. Bu benim Düş dünyam” demişti.

77 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık meselelerine Karşın iki hafta Evvel havalimanına Geri dönen Nasıri, o havalimanında 77 yaşında hayata veda etti. Kaynak: NTV

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir