Ankara: Günday’dan Kazalara Karşı Tatil Öncesi Uyarı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Türkiye Sürücüler ve Arabacılar Federasyonu (TŞOF) genel reis Derviş Günday, trafik kazalarının yılın birinci 4 ayında geçen yıla oranlara yüzde 7.26 oranında arttığına ve meydana gelen kazalarda 800 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, tatil öncesi vatandaşları uyardı.

Günday yaptığı yazılı açıklamada, 2006 yılının birinci 4 ayında meydana gelen 193 bin 649 trafik kazasında, 33 bin 810 kişinin de yaralandığını belirterek, “Toplam 20 milyon 442 bin 401 Talebe ve 732 bin 509 Muallim tatil için yollara çıkacak. Bu sayı ailelerle Birlikte 35 ile 40 milyon ortasında olacaktır. Bunun için öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerinin tatile çıkmadan Evvel gereken bütün önlemleri almaları gerekmektedir” dedi.

Yaz sıcaklarının da giderek arttığının Anlatım eden Günday, şoförlerin uykusuz, alkollü ve yorgun araç kullanmamalarını ve tatile çıkmadan Evvel araçların bakımlarının kesinlikle yapılması gerektiğini kaydetti. Günday, trafik akışının artacağını vurgulayarak, trafik kontrollerini sıklaştırılarak günün 24 saatine yayılmasının istedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir