Ankara: Ankara’da Yerel Yönetimler

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 09, 2023 Yorum Yok

Yenimahalle Belediyesi, internet kafelerin Olumlu emelle kullanılmasını teşvik etmek ve bilinçsiz kullanımın önüne geçmek için harekete geçti.

Yenimahalle Belediyesi’ne bağlı Zabıta, İktisat, Küşat, Sıhhat, Bilgi Süreç Müdürlükleri, Özellikle okulların yaz tatiline girmeye hazırlanması sebebiyle ilçe dahilinde aktiflik gösteren kafelerde birinci olarak kanun ve yönetmeliklerce tanımlanmış uygunluğu denetledi. İnternet kafelerdeki kontrollerde temel alınan öncelikler, 12 yaşından Ufak çocukların bulundurulmaması, sigara içilmemesi, yasaklı oyunların oynatılmaması, bilgisayarlarda filtre kullanımı aranmaktadır. Ayrıyeten bu kafelerin yapısal, fizikî ve hijyenik altyapı olarak genel duruma uygunluğu ve ruhsat denetimleri de yapıldı. Yapılan kontrollerde kimi kafelerde aranan özelliklerin bulunmaması hasebiyle uyarıldı. Yönetmelikçe belirtilen kurallara uyan kafelere ise teşekkür edildi.

Yenimahalle Belediye Lideri Ahmet Duyar, bilgi çağına geçiş sürecinde toplumun bilişim dünyasıyla tanışmasında internet kafelerin Aka bir ehemmiyeti olduğunu belirterek, “Bilgi çağını yakalamak için internet kafelerin kıymeti Fazla büyüktür. Lakin kimi yanlış uygulamalar çocuklarımızı ve gençlerimizi tehdit etmektedir. Yanlışsız kullanıldığı Vakit bilgisayarların çocuklarımız ve gençlerimizin bilgi ve hünerlerini artırıcı, zekalarını geliştirici Fazla Olumlu yanları bulunmaktadır. Bu yüzden geleceğimiz olan çocuklarımızı bu Cin oyunlardan Irak tutmak için belediye olarak elimizden geldiği kadar kontrolleri sıklaştırıyoruz. Denetlemelerimiz cezalandırmadan Fazla esnafımızı ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye ve yaşanan aksaklıkların giderilmesine yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Fakat bizim ısrarlı kontrol ve ikazlarımıza Karşın Gerekli önlemlerini almayan, yanlışında ısrar eden esnaflarımıza karşı da yasal olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir